News

Mielec: cztery nielegalne automaty do gier hazardowych zabezpieczone

mielec automaty do gier hazard
fot. KAS

Funkcjonariusze podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zabezpieczyli w Mielcu cztery nielegalne automaty do gier hazardowych – poinformowała we wtorek rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Edyta Chabowska.

Przedstawicielka KAS dodała, że nielegalne automaty do gier hazardowych zostały znalezione podczas kontroli jednego z lokali w Mielcu.

„Przeprowadzone czynności potwierdziły hazardowy charakter urządzeń. Automaty zostały zabezpieczone do dalszego postępowania prowadzonego przez Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu” – podkreśliła Chabowska.

Rzeczniczka przypomniała, że osobom odpowiedzialnym za urządzanie i prowadzenie nielegalnych gier hazardowych grozi odpowiedzialność karna: kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie. Natomiast organizatorowi nielegalnych gier, a także właścicielowi lokalu grozi również kara pieniężna w wysokości 100 tys. zł od każdego nielegalnego automatu.

„Przestępstwo karne skarbowe popełnia także osoba, która uczestniczy w nielegalnych grach hazardowych. Czyn taki zagrożony jest karą grzywny do 120 stawek dziennych” – zaznaczyła Chabowska.

Od początku roku podkarpacka KAS zarekwirowała ponad 200 tego typu urządzeń.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top