Inwestycje

Mielec: Komenda PSP będzie rozbudowana

mielec psp rozbudowa
fot. PUW w Rzeszowie

Mielec. Ponad 6,2 mln zł kosztować będzie rozbudowa komendy powiatowej PSP w Mielcu.

W ramach inwestycji powstanie m.in. sala edukacyjna Ognik, przeznaczona do prowadzenia zajęć dla dzieci i młodzieży. Wybudowana zostanie również myjnia samochodowa.

W poniedziałek w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie podpisana została umowa z wykonawcą inwestycji firmą Bud-Pis.

Jak powiedziała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, realizacja tej inwestycji jest możliwa dzięki montażowi finansowemu. Rozbudowa komendy została dofinansowana z budżetu wojewody podkarpackiego, niemal 4 mln zł, z budżetu państwa w ramach „Programu Modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2022-2025” (1,4 mln zł), budżetu województwa podkarpackiego (200 tys. zł) i budżetu powiatu mieleckiego (600 tys. zł).

Wojewoda podkreśliła, że inwestycja w Mielcu nie tylko podniesie komfort pracy strażaków, ale też zapewni wymiar edukacyjny. W tym kontekście podkreśliła, że w ramach edukacji powstanie sala edukacyjna Ognik. „Dzięki temu możliwe będzie budowanie wiedzy o bezpiecznych zachowaniach wśród dzieci i młodzieży” – dodała Leniart.

Oprócz sali wybudowane zostaną też garaże dla pojazdów pożarniczych i sprzętu specjalistycznego używanego podczas działań ratowniczych. Zadanie obejmuje również budowę myjni samochodowej wraz z systemem oczyszczania wody. Myjnia będzie wyposażona w stanowisko mycia i suszenia węży pożarniczych,

Obecny w czasie uroczystości marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl zwrócił uwagę, że inwestycje tego typu przyczyniają się do podniesienia bezpieczeństwa mieszkańców Podkarpacia.

Z kolei podkarpacki komendant wojewódzki PSP nadbryg. Andrzej Babiec mówił, że w regionie prowadzonych jest kilka inwestycji, które zakładają rozbudowę komend. Wymienił inwestycje w Dukli i Lubaczowie.

W ramach rozbudowy mieleckiej komendy powstanie budynek o łącznej kubaturze 6045 m sześc. i łącznej powierzchni użytkowej 995 m kw.

Inwestycja ma być zakończona w IV kwartale przyszłego roku.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top