News

Mieszkańcy Przewrotnego chcą wstrzymania lub ograniczenia działalności firmy Saria

saria przewrotne odpady fetor protest instalacja antyodorowa

Mieszkańcy Przewrotnego w gminie Głogów Małopolski chcą wstrzymania lub ograniczenia działalności przez zakład Saria do czasu modernizacji instalacji antyodorowej.

Uchwałę w tej sprawie podjęto na dzisiejszym Zebraniu Wiejskim. Apel skierowany jest do burmistrza i miejskich radnych, aby wystąpili ze stosownym wnioskiem do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Saria zajmuje się utylizacją odpadów pochodzenia zwierzęcego, a fetor towarzyszący tej działalności od dawna wywołuje protesty lokalnej społeczności.

Mieszkańcy mówią, że latem smród staje się nie do zniesienia i utrudnia normalne życie. Dlatego domagają się  podjęcia zdecydowanych kroków w celu ograniczenia uciążliwej działalności zakładu

Dyrekcja Sarii obiecuje modernizację instalacji antyodorowej. Sprawa jest na etapie postępowania administracyjnego w głogowskim urzędzie miasta.

Starostwo rzeszowskie wszczęło postępowanie dotyczące cofnięcia pozwolenia zintegrowanego dla zakładu Saria. Procedura w tej sprawie jest jednak długotrwała.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top