Biznes

Ministerstwo Finansów organizuje cykl spotkań on-line dla księgowych

księgowy podatek polski ład

Ministerstwo Finansów organizuje cykl spotkań on-line dla księgowych dotyczących zmian w rozliczeniu podatkowym wynagrodzeń w ramach Polskiego Ładu – przekazał w niedzielę resort.

Jak wskazano w niedzielnym komunikacie MF, chodzi o pomoc w interpretacji i zastosowaniu nowych przepisów.

serwis cnc oprzyrządowanie renishaw

W ramach e-spotkań eksperci Ministerstwa Finansów i Krajowej Administracji Skarbowej mają odpowiadać na pytania dotyczące zmian w zasadach rozliczania zaliczek na podatek dochodowy.

Pierwszy livechat odbędzie się w niedzielę 9 stycznia w godz. 10-18. Z kolei od poniedziałku, 10 stycznia do piątku, 14 stycznia br. – w godz. 8-20.

Jak przypomniano, od 8 stycznia br. zmieniły się zasady rozliczania zaliczek na podatek dochodowy, pobieranych przez płatników w styczniu tego roku.

Według MF zaliczki na podatek dochodowy, pobierane przez płatników po 8 stycznia 2022 r., powinny być obliczane w sposób opisany w rozporządzeniu Ministra Finansów z 7 stycznia 2022 r. w sprawie przedłużenia terminów poboru i przekazania przez niektórych płatników zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych. „Pobranie zaliczki na podatek dochodowy w wyższej wysokości, skutkować będzie po stronie płatnika obowiązkiem niezwłocznego zwrotu podatnikowi zaistniałej różnicy” – wyjaśniono.

Wskazano, że pracownicy będą otrzymać stosowne korekty od płatników, jeżeli wypłacone wynagrodzenia nie uwzględniały metodyki pobierania zaliczek na podatek dochodowy.

Rozporządzenie w sprawie przedłużenia terminów poboru i przekazania przez niektórych płatników zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych zostało opublikowane w piątek wieczorem w Dzienniku Ustaw.

1 stycznia 2022 r. w życie weszły podatkowe rozwiązania Polskiego Ładu. Do 30 tys. zł wzrasta kwota wolna od podatku oraz do 120 tys. zł rośnie próg podatkowy. Znika jednocześnie odliczenie składki zdrowotnej od podatku.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top