News

Ministrowie Przemysław Czarnek i Piotr Gliński z wizytą na Podkarpaciu

przemysław czarnek piotr gliński rzeszów kalwaria

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński oraz Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek odwiedzą dziś województwo podkarpackie.

Szef resortu edukacji w Rzeszowie weźmie udział w uroczystości odsłonięcia tablicy poświęconej strajkom studenckim w 1981 r. przez Niezależne Zrzeszenie Studentów Filii UMCS oraz 40. rocznicy powstania Zrzeszenia.

Następnie, na Uniwersytecie Rzeszowskim odbędzie się uroczysta prezentacja nowej części budynku A1 Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Natomiast w Kalwarii Pacławskiej, w Bazylice mniejszej, prof. Gliński weźmie udział w uroczystościach podsumowujących projekt „Kalwaryjskie Fortalicium Fredry”, dofinansowany przez MKiDN, po południu będzie gościł w łańcuckim Zamku.

W trakcie wizyty nastąpi prezentacja muzealiów – elementów serwisu z chińskiej porcelany z XVII w., których zakup został dofinansowany ze środków budżetu państwa.

Aktualizacja 16:00

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński oraz Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek odwiedzili dziś województwo podkarpackie.

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek uczestniczył w uroczystościach odsłonięcia tablicy poświęconej rzeszowskim strajkom studenckim z 1981 r.

Szef resortu edukacji wziął także udział w prezentacji nowej części budynku Uniwersytetu Rzeszowskiego. Ministrowi towarzyszył wicewojewoda podkarpacki Radosław Wiatr.

Natomiast w Kalwarii Pacławskiej, w Bazylice mniejszej, prof. Piotr Gliński wziął dziś udział w uroczystościach podsumowujących projekt „Kalwaryjskie Fortalicium Fredry”, dofinansowany przez MKiDN, po południu będzie gościł w łańcuckim Zamku. W trakcie wizyty nastąpi prezentacja muzealiów – elementów serwisu z chińskiej porcelany z XVII w., których zakup został dofinansowany ze środków budżetu państwa.

 

 

piotr gliński kalwaria pacławska

fot. PR Rzeszów

przemysław czarnek rzeszów urz

fot. PUW Rzeszów

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top