Inwestycje

Mirbud wybuduje Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki (PCLA) w Rzeszowie

pcla rzeszów mirbud podkarpackie centrum lekkiej atletyki
Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

Rzeszów/PCLA. Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki przy ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie wybuduje firma Mirbud ze Skierniewic.

Tak poinformował w mediach społecznościowych Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.

Po wcześniejszych konsultacjach z Ministerstwem Sportu i Samorządem Województwa Podkarpackiego Miasto Rzeszów zabezpieczyło dodatkowe 30 mln zł na to zadanie. O tym przeczytasz tutaj –> PCLA/Rzeszów

PCLA powstanie w miejscu obecnego stadionu Resovii. Będzie jednym z najnowocześniejszych stadionów lekkoatletycznych w Polsce.

Ma być przystosowany do organizowania zawodów rangi mistrzostw Polski seniorów czy też mistrzostw Europy U23, U20, U18. Stadion będzie wyposażony w 400 metrową bieżnię a także m.in. skocznie do skoku w dal, wzwyż, o tyczce oraz krytą, 150 metrową bieżnię.

Drugą funkcją stadionu będzie piłkarska. Obiekt spełni kryteria licencyjne Ekstraklasy i rozgrywek klubowych UEFA. Trybuny stadionu pomieszczą na zadaszonych miejscach siedzących minimum 7 947 widzów. Boisko do gry w piłkę nożną będzie z trawy naturalnej, wyposażone w system nawadniania i podgrzewania.

Stadion będzie przystosowany także do organizacji wydarzeń kulturalnych, takich jak np. koncerty.

Mirbud S.A. działa jako generalny wykonawca we wszystkich segmentach budownictwa. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2008 r.

pcla rzeszów mirbud

Wizualizacja

pcla w rzeszowie

Wizualizacja

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top