Biznes

ML System chce produkować wodór

ml system wodór

ML System zaprojektował i zbudował prototyp elektrolizera wysokociśnieniowego do produkcji wodoru pracujący przy niskim napięciu, co pozwala na integrację z instalacjami fotowoltaicznymi, podała spółka.

Obecna wersja urządzenia wytwarza wodór o wysokiej czystości na poziomie 99%.

„Docelowo skupiamy się na stworzeniu kompletnej, zielonej technologii wodorowej dedykowanej małym i średnim instalacjom fotowoltaicznym. Będą z nich mogły korzystać domy jednorodzinne i przedsiębiorstwa. Oferta będzie skalowana i pozwoli uniezależnić systemy grzewcze i tankowanie pojazdów wodorowych od zewnętrznych źródeł dostaw. Ma to szczególne znaczenie w okresie rosnących cen paliw, zwrotu UE w kierunku zielonej energii i konieczności uzyskania niezależności energetycznej” – powiedział prezes Dawid Cycoń, cytowany w komunikacie.

W ramach prowadzonych w laboratorium badań, ML System zaprojektował i zbudował prototyp elektrolizera wysokociśnieniowego do produkcji wodoru, pracującego przy niskim napięciu, co pozwala na integrację z instalacjami PV.

Modułowe rozwiązanie łatwo dopasowuje ilości produkowanego wodoru do zapotrzebowania. Jest to już czwarta wersja urządzenia, a intensywnie prowadzone prace skupiają się na sukcesywnym poprawianiu kluczowych parametrów.

Prototyp powstał z wykorzystaniem komponentów wytworzonych w ML System, a dzięki zdobytym przez spółkę kompetencjom i wykorzystaniu procesów wzrostu warstw atomowych udało się znacząco poprawić efektywność generacji wodoru oraz zminimalizować wpływ zanieczyszczeń na prace elektrolizera. Obecna wersja urządzenia wytwarza wodór o wysokiej czystości na poziomie 99%.

ML System to wyspecjalizowana spółka technologiczna, oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV).

Produkty ML System stanowią alternatywę dla tradycyjnych materiałów budowlanych. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od 2018 r.

(ISBnews)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top