Biznes

ML System ma dofinansowanie z PARP na tzw. „fotowoltaiczną dachówkę”

ml system active tail fotowoltaiczna dachówka

ML System/fotowoltaiczna dachówka.  Ml System otrzymał 10 mln zł dofinansowania od PARP w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020 na „zintegrowany, aktywny system pokryć dachowych Active Tile”, czyli tzw. „fotowoltaiczną dachówkę.

Tak podała spółka w komunikacie prasowym. Łączna wartość wydatków kwalifikowanych w projekcie wyniesie 16,8 mln zł.

„Fotowoltaiczna dachówka z warstwą ceramiczną łączy w sobie zalety i wytrzymałość tradycyjnych pokryć dachowych z funkcjonalnością generacji darmowej energii elektrycznej oraz poprawą termoizolacyjności. Specjalnie opracowana technologia pozwala na precyzyjne odwzorowanie zaprojektowanej kolorystyki, co daje możliwość instalacji dachówki na szerokiej gamie budynków, w tym przede wszystkim na obiektach zabytkowych. Innowacyjna budowa powłoki dachówki, składająca się z odpowiednio zaprojektowanych mikroobiektów, pozwala na wysokie uzyski energetyczne” – powiedział, cytowany w komunikacie, Dawid Cycoń, prezes ML System.

„Dodatkowo, połączenie warstwy ceramicznej z nanocząsteczkami metalicznymi o określonej średnicy znacznie redukuje promieniowanie IR nagrzewające pokrycie” – dodał.

Jak podano, dzięki pozyskanym funduszom spółka zakupi środki trwałe wraz z oprogramowaniem niezbędne do wyposażenia fabryki w automatyzowaną linię produkcyjną systemu Active Tile. (PAP Biznes)

ML System to wyspecjalizowana spółka technologiczna, oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV).

Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od 2018 r. W 2021 r. miała 189 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(PAP Biznes)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top