Biznes

ML System otworzył linię produkcyjną QGlass

ml system szyba powłoka kwantowa qglass

ML System otworzył linię produkcyjną QGlass, transparentnych szyb z powłoką kwantową generujących energię elektryczną – poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

Moce wytwórcze nowej linii szacowane są na ok. 60 tys. m kw. w skali roku.

Dawid Cycoń, prezes ML System, poinformował w komunikacie, że uruchomienie produkcji w pełni transparentnych szyb z powłoką kwantową wpisuje się w oczekiwania i potrzeby rynku. Odpowiada też na politykę europejską, koncentrującą się na popularyzacji rozwiązań ekologicznych w budownictwie.

ML System zainstalował już szyby z powłoką kwantową na przeszklonej elewacji budynku położonego na wysokości 1500 m n.p.m. centrum turystycznego w norweskim Dalsnibba. Rozwiązanie znalazło także zastosowanie w Polsce, w ramach pilotażu. Szyby z powłoką kwantową zainstalowano też na fasadzie fabryki QGlass ML System.

Spółka podała, że zdolność wykorzystania produktów na bazie QGlass, przy jednoczesnym użyciu ich kanałów dystrybucji, potwierdzili producenci stolarki otworowej oraz koncerny szklarskie.

Podpisano umowy partnerskie z Guardian Glass oraz Pilkington. Jak poinformował ML System, możliwe jest także wdrożenie aktywnych szyb z powłoką kwantową w branży automotive, gdzie spółka realizuje już pierwsze zamówienia bazujące na szybach pasywnych.

Docelowo, tj. do 2023 r. po realizacji pełnego planu inwestycyjnego „nowej ery kwantowej” (projekty QGlass, 2DGlass, Active Glass) moce wytwórcze spółki wyniosą ok. 200 tys. m kw. w skali roku w ramach trzech linii produkcyjnych.

Rezultatem realizacji strategii ma być osiągnięcie przez ML System na koniec 2024 r. ponad 400 mln zł przychodów ze sprzedaży, przy wzroście marży EBITDA.

(PAP Biznes)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top