Poradnik

Montaż pompy ciepła

pompa ciepła montaż olsztyn jaka firma

Wybór odpowiedniego rozwiązania grzewczego do domów nowych, ale i starszych to niezwykle duże wyzwanie, którego wcale nie ułatwia szeroki wybór technologii grzewczych. Spośród wszystkich możliwości to jednak montaż pompy ciepła może okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Dlaczego? Sprawdźmy to.

Pompy ciepła – idealne rozwiązanie dla nowego budownictwa

Trend wykorzystywania odnawialnych źródeł energii do generowania energii elektrycznej i ciepła jest obecnie na ustach wszystkich osób, którym nieobce są tematy ekologii i optymalizacji energetycznej. Nic więc dziwnego, że z roku na rok popularność tego typu rozwiązań rośnie nie tylko w segmencie przedsiębiorców, ale także gospodarstw domowych.

Nie mamy tu na myśli jedynie instalacji fotowoltaicznych. Ekologiczne źródła ogrzewania, jakim są pompy ciepła to najlepsze rozwiązanie, które łączy ze sobą wygodę użytkowania, imponującą efektywność, ale także oszczędność pieniędzy. Co tu dużo mówić – dane mówią same za siebie. Najwyższa klasa energetyczna wśród wszystkich dostępnych na rynku urządzeń grzewczych to cecha, która przekonuje coraz większą liczbę deweloperów oraz prywatnych inwestorów do wykorzystania potencjału odnawialnego źródła energii w nowo wybudowanych nieruchomościach.

Montaż pompy ciepła – jedno z najtańszych form ogrzewania w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną.

Pompa ciepła to zdecydowanie najbardziej zoptymalizowane pod kątem finansowym rozwiązanie do wsparcia bazowej instalacji grzewczej lub samodzielnego ogrzewania powietrza oraz wody użytkowej w naszych domach. W czasach, gdy na własne oczy widzimy spektakularne podwyżki cen gazu, paliw kopalnianych i innych surowców, pompa ciepła zapewnia nam komfort i wygodę użytkowania jedynie za cenę zużycia prądu.

Jednak i na to mamy odpowiednie rozwiązanie. W nowoczesnych, energooszczędnych domach pompa ciepła może współgrać w symbiozie z instalacją fotowoltaiczną. Taki duet, choć na początku może okazać się sporą inwestycją, to jednak w niedługim czasie zwróci nam wszystkie nakłady finansowe z nawiązką. Połączenie pompy ciepła i instalacji fotowoltaicznej to obecnie najtańszy sposób na zapewnienie każdemu gospodarstwu energii elektrycznej i ciepła za rozsądną cenę.

olsztyn montaż pompa ciepła cena koszt

Dofinansowania dla montażu pomp ciepła dla nowych budynków jednorodzinnych

Decydując się na montaż pompy ciepła, warto pamiętać o dodatkowych benefitach, które przysługują wdrożeniu rozwiązania odnawialnych źródeł energii w nowych budynkach jednorodzinnych. Mowa tutaj o programie dotacyjnym Moje Ciepło. Na czym polega ta dotacja?

Moje Ciepło to odpowiedź na potrzebę wdrażania coraz liczniejszych rozwiązań opartych na ekologicznym źródle ogrzewania. Program skierowany jest do wszystkich właścicieli nowych domów jednorodzinnych, którzy będąc osobami fizycznymi, zadecydowali o zakupie i montażu pompy ciepła o podwyższonym standardzie energetycznym. Program przewiduje dotowanie inwestycji do aż 30% kosztów projektu, przy maksymalnym dofinansowaniu w kwocie 7 000 złotych za pompę powietrzną oraz aż do 21 000 złotych za pompę gruntową. Wartość budżetu dotacji to aż 600 milionów złotych.

Dofinansowanie dla montażu pomp ciepła dla budynków termomodernizowanych

Chcemy zmienić sposób ogrzewania starszego budynku na pompę cieplną, jednak brak możliwości uzyskania dotacji z tytułu programu Moje Ciepło hamuje nas przed dokonaniem inwestycji? Na szczęście program Czyste Powietrze odpowiada potrzebom tych wszystkich, którzy planują zakup i montaż pomp ciepła w budynkach modernizowanych.

Program Czyste Powietrze, którego celem jest znaczne ograniczenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery, pozwala na uzyskanie dofinansowania kwoty nawet 32 tysięcy złotych. Dokładna wartość dofinansowania jest uzależniona od zakresu wykonanych zmian, a także dochodów na osobę w gospodarstwie domowym. Istotne jest jednak, że w czasach wymagających od nas zmiany stylu życia i sposobu ogrzewania domu, nie pozostajemy z tą inwestycją sami – możemy liczyć na liczne programy, które mogą zachęcić nas i zmotywować do instalacji najefektywniejszego sposobu ogrzewania – pompy ciepła.

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top