News

Morawiecki: Do końca sierpnia chcemy zaszczepić wszystkich chętnych

Morawiecki: Do końca sierpnia chcemy zaszczepić wszystkich chętnych 1

Wykonaliśmy 6 mln szczepień przeciw COVID-19; do końca II kwartału wykonamy 20 mln szczepień; do końca sierpnia planujemy zaszczepić wszystkich chętnych – podkreślił we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

„Nasz Narodowy Program Szczepień to coś więcej niż tylko rządowy program. To jest egzamin. To jest jednocześnie egzamin z odpowiedzialności, egzamin ze sprawności działania struktur państwa, z naszych zdolności mobilizacyjnych, z naszych zdolności organizacyjnych” – mówił szef rządu podczas konferencji na Stadionie Narodowym.

Jak przypomniał, rząd obiecał na początku roku, że wykona 6 milionów szczepień do końca I kwartału. „I właśnie dzisiaj, tuż przed końcem I kwartału to sześciomilionowe szczepienie zostaje wykonane” – poinformował premier. „Do końca Ii kwartału wykonamy łącznie 20 milionów szczepień, a do końca sierpnia chcemy zaszczepić wszystkich, którzy będą chcieli się zaszczepić w Polsce” – dodał szef rządu.

„Ten program jest programem, od którego zależy szybki powrót do tego, za czym wszyscy tęsknimy – powrót do tej normalności sprzed COVID-19” – oświadczył Morawiecki. (PAP)

Tarcza branżowa – zwolnienie firm ze składek ZUS, wypłata postojowego itp. – oraz tarcza pomocowa dla małych i dużych firm zostaną rozszerzone dla firm dotkniętych restrykcjami epidemicznymi również na kwiecień – powiedział w trakcie konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

„W przypadku obecnej fali niestety jest konieczność kontynuacji obostrzeń, a to z kolei oznacza, że dla kilku, kilkudziesięciu, łącznie zidentyfikowaliśmy tych branż po PKD ok. 54, oznacza to znaczący ubytek przychodów. (…) W takim przypadku będzie również na miesiąc kwiecień zaprezentowana Tarcza, która obejmie zarówno ochronę miejsc pracy, postojowe, zwolnienie ze składek ZUS, bezzwrotne, jednorazowe dotacje dla mikrofirm, ale też kontynuacja Tarczy dla firm średnich i dużych” – powiedział premier.

Morawiecki nie doprecyzował, czy w przypadku tarczy dla małych i dużych firm chodzi o Tarczę PFR. (PAP Biznes)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top