News

Morawiecki: Jesienią możliwe jest nawet kilkanaście tysięcy zachorowań na Covid-19 dziennie

Morawiecki: Jesienią możliwe jest nawet kilkanaście tysięcy zachorowań na Covid-19 dziennie 1

W najgorszym scenariuszu jesienią możliwe jest nawet kilkanaście tysięcy zachorowań na Covid-19 dziennie – powiedział w trakcie konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Minister zdrowia Adam Niedzielski sprecyzował, że w grę wchodzi nawet ponad 15 tys. nowych przypadków dziennie.

„Dyskutowaliśmy, co należy robić oprócz szczepień. Przede wszystkim utrzymujemy infrastrukturę do takiego poziomu, do jakiego dzisiaj specjaliści przedstawili tzw. worst case scenerio, czyli najgorsze możliwe scenariusze na jesień. Są analizy, które pokazują nawet kilkanaście tysięcy zachorowań” – powiedział premier.

Minister zdrowia poinformował, że według prognoz przyspieszenie zakażeń może nastąpić w okolicy września – listopada, możemy i trzeba traktować to jako najbardziej prawdopodobny scenariusz.

„Jeżeli parametr wyszczepienia będzie stosunkowo wysoki, to apogeum fali zachorowań będzie stosunkowo niskie – mówimy o przedziałach 1.000-2.000. Jeżeli parametry immunizacji będą zdecydowanie gorsze, to w najbardziej czarnym scenariuszu mówimy o ponad 15 tysiącach zakażeń” – dodał Niedzielski.

(PAP Biznes)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

To Top