News

Morawiecki: Spędźmy te święta w gronie najbliższej rodziny

Morawiecki: Spędźmy te święta w gronie najbliższej rodziny 1

Wielkanoc to przede wszystkim święta nadziei, w tych dniach szczególnie ważne jest, aby zadbać o zdrowie i życie seniorów; stąd moja ponowna prośba do wszystkich Polaków, okażmy troskę, odpowiedzialność, solidarność i spędźmy te święta w gronie najbliższej rodziny – zaapelował premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu odwiedził w piątek siedzibę Caritas Polska w ramach akcji Solidarnościowy Konwój Wsparcia Seniorów. W późniejszym wpisie na Facebooku raz jeszcze podkreślił, że solidarność nie jest dla Polaków pustym sloganem, ale pojęciem, które niesie za sobą wiele wartości oraz, że pomagając innym, budujemy kulturę solidarności.

„Polityka Prawo i Sprawiedliwość od samego początku jest skierowana na pomoc najsłabszym. Wyrazem tego jest powołany przez nas wiele miesięcy temu Solidarnościowy Konwój Wsparcia Seniorów” – napisał.

Dziękował też minister rodziny i polityki społecznej Marlenie Maląg, która jest koordynatorem tego programu i prezesowi Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych Michałowi Kuczmierowskiemu oraz kierownictwu Caritas Polska i dziesiątkom tysięcy wolontariuszy biorącym udział w tej „pięknej akcji”.

„Każda paczka wydana w jej ramach, a tylko w tym tygodniu to 800 ton, to zwiastun nadziei i dar serca” – oświadczył we wpisie premier.

„Wielkanoc to przede wszystkim święta nadziei. W tych dniach szczególnie ważne jest, aby zadbać o zdrowie i życie seniorów. Stąd moja ponowna prośba skierowana do wszystkich Polaków – okażmy troskę, odpowiedzialność i solidarność i spędźmy te święta w gronie najbliższej rodziny” – zaapelował Morawiecki.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top