Inwestycje

Moszczaniec, Wisłok Wielki, Kalnica i Jabłonki. To tam będą remonty mostów

most remont
fot. RDPL w Krośnie

Moszczaniec, Wisłok Wielki, Kalnica i Jabłonki – to miejscowości, w których w najbliższym czasie powstaną nowe obiekty mostowe.

Modernizacja mostów zlokalizowanych wzdłuż dróg wojewódzkich nr 897 i 893 ma na celu poprawę bezpieczeństwa oraz komfortu jazdy kierowców i pieszych.

Celem inwestycji jest również odtworzenie nośności 30 ton na tych obiektach oraz dobudowanie skrajni zwiększającej dostępność ciągów komunikacyjnych, ułatwiając tym samym wywóz drewna z terenów nadleśnictw i stopniowe wyeliminowanie utrudnień związanych z prowadzeniem gospodarki leśnej.

Umowy na remonty mostów w ramach porozumienia między Województwem Podkarpackim a Lasami Państwowymi podpisali w piątek, 31 marca: wicemarszałek Piotr Pilch, dyrektor PZDW w Rzeszowie Piotr Miąso, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych Marek Marecki i odpowiednio do lokalizacji inwestycji nadleśniczy reprezentujący nadleśnictwa: Baligród  – Wojciech Głuszko, Cisna – Jan Podraza oraz Rymanów – Paweł Panaś.

Inwestycje będą realizowane od marca do listopada 2023 roku, a ich łączna wartość to prawie 4 mln zł (3 460 814,10 zł pochodzi z budżetu województwa podkarpackiego a 500 000 zł to dofinansowanie z Lasów Państwowych).

W miejscowości Moszczaniec w ciągu drogi wojewódzkiej Nr 897 w powiecie krośnieńskim, w gminie Jaśliska wyremontowany zostanie most zlokalizowany nad potokiem o tej samej nazwie.

W powiecie sanockim, w gminie Korczyna, w miejscowości Wisłok Wielki – most przecinający potok Cylonowa, natomiast w powiecie leskim, w gminie Cisna inwestycja zlokalizowana będzie w miejscowości Kalnica.

Ostatni z remontów dotyczy mostu w Baligrodzie, w powiecie leskim, nad potokiem Jabłonki, zlokalizowanego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 893.

Od 2016 r. Samorząd Województwa Podkarpackiego przy pomocy Podkarpackiego Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie, w ramach współpracy z Lasami Państwowymi, wyremontował 35 mostów.

W zeszłym roku prace remontowe obiektów mostowych objęły mosty położone w ciągu dróg wojewódzkich w miejscowościach: Bukowiec, Zahoczewie, Wisłok Wielki (dwa mosty) oraz w miejscowości Wydrne.

źródło: Samorząd Podkarpacki

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top