Inwestycje

MPDiM z Rzeszowa z najkorzystniejszą ofertą na rozbudowę dk nr 84 na odcinku Sanok-Zagórz

MPDiM z Rzeszowa z najkorzystniejszą ofertą na rozbudowę dk nr 84 na odcinku Sanok-Zagórz 1

Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów z Rzeszowa złożyło najkorzystniejszą ofertę w przetargu na zaprojektowanie i wykonanie rozbudowy drogi krajowej nr 84 na odcinku Sanok-Zagórz. Zaproponowana przez firmę cena to ponad 28,6 mln zł.

Jak poinformowała PAP w poniedziałek rzeczniczka prasowa rzeszowskiego oddziału GDDKiA Joanna Rarus, podpisanie umowy będzie możliwe od 7 lutego br., jeżeli od wyboru oferty nie wpłynie odwołanie podmiotów, które brały udział w przetargu.

„Wybrana przez nas oferta zakłada, że inwestycja zostanie zrealizowana w 32 miesiące od daty podpisania umowy. Firma udzieliła również gwarancję na 60 miesięcy” – dodała.

Rarus podkreśliła, że oferty były oceniane według kryteriów: cena – 60 proc., okres gwarancji – 20 proc. i termin realizacji – 20 proc.

W przetargu wpłynęły w sumie cztery oferty, najniższą złożyło Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów z Rzeszowa i ta oferta została wybrana. Pozostałe trzy oferty wynosiły od ponad 32,7 mln zł do niemal 53 mln zł. Budżet GDDKiA na sfinansowanie tego zadania wynosił natomiast 28,8 mln zł.

Odcinek drogi krajowej 84, który będzie wyremontowany, ma ponad 4,2 km. Trasa na tym fragmencie będzie rozbudowana, wzmocniona zostanie m.in. nawierzchnia. Przebudowane będą również skrzyżowania, powstaną chodniki i ścieżki rowerowe.

W ramach inwestycji przebudowane będą również zatoki autobusowe, odcinek drogi zostanie także odwodniony. Przyszły wykonawca będzie musiał również wykonać przebudowę przepustów drogowych. Rarus podkreśliła, że wykonawca będzie musiał wcześniej wykonać dokumentację projektową całej inwestycji.

Droga krajowa nr 84 łączy Sanok z przejściem granicznym z Ukrainą w Krościenku.

(PAP)

autor: Wojciech Huk

 

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top