News

Muller: Jutro możliwe decyzje dot. obostrzeń na kolejne dni

obostrzenia trzecia fala koronawirus
fot. archiwum

Dotychczasowe obostrzenia zostaną utrzymane w obecnym kształcie na najbliższy weekend, ale możliwe jest, że decyzje dotyczące kolejnych tygodni zostaną podjęte już jutro, podczas posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, poinformował rzecznik rządu Piotr Muller.

Ocenił, że jeżeli na przełomie marca i kwietnia doszłoby do ograniczenia III fali koronawirusa, rozważane byłoby stopniowe luzowanie obostrzeń.

„Jeżeli chodzi o najbliższy weekend, to zmian żadnych jeżeli chodzi o obostrzenia nie będzie. Natomiast jutro rano o godz. 10.00 spotyka się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. Będziemy omawiać aktualną sytuację i być może już jutro zostaną podjęte decyzje w tym zakresie” – powiedział Muller w trakcie konferencji prasowej.

„Ale […] sytuacja jest dynamiczna, w związku z tym nie mogę powiedzieć w jakim kierunku będą teraz szły decyzje, jeżeli chodzi o obostrzenia” – dodał.

Zapowiedział, że rząd rozważa przejście z obecnego dwutygodniowego systemu raportowania na tygodniowy, ze względu na zróżnicowanie sytuacji epidemicznej w województwach, „żeby w tych miejscach, gdzie sytuacja jest nieco lepsza te obostrzenia niwelować, a tam gdzie to konieczne –wprowadzać te obostrzenia, ale oczywiście z pewnym wyprzedzeniem”.

(ISBnews)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top