News

Muller: Maseczki w przestrzeni publicznej zostaną dłużej niż inne obostrzenia

Muller: Maseczki w przestrzeni publicznej zostaną dłużej niż inne obostrzenia 1

Maseczki w przestrzeni publicznej zostaną dłużej niż inne obostrzenia, a jeżeli zostaną podjęte ewentualne decyzje w tej sprawie, zostaną zakomunikowane w najbliższą środę, poinformował rzecznik rządu Piotr Muller.

W środę rząd ma przedstawić harmonogram luzowania obostrzeń na najbliższe tygodnie.

„To jest jedno z obostrzeń, które generalnie można się spodziewać, że będzie zdejmowane nieco później, niż kwestie związane z innymi obostrzeniami. To środek bezpieczeństwa, który powoduje, że jednak mimo wszystko koronawirus nie rozprzestrzenia się w tak szeroki sposób, jak mógłby gdyby nie maseczki w miejscach gdzie gromadzą się ludzie” – powiedział Mueller.

„Jeżeli chodzi o kwestie związane z maseczkami w miejscach publicznych, to te decyzje jeżeli będą ustalone, będą komunikowane w środę” – dodał.

Od wczoraj na naukę hybrydową przeszli uczniowie w klasach 1-3 w 11 województwach, w których w ostatnich dniach zanotowano niższe liczby nowych potwierdzonych przypadków koronawirusa oraz otwarto branżę beauty: salony urody, fryzjerskie i kosmetyczne.

Zmiany w obostrzeniach obowiązują na terenie woj. małopolskiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego, lubelskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, podlaskiego i lubuskiego.

Nadal obowiązują obostrzenia dot. galerii handlowych, kin, teatrów, muzeów, a także zamkniętych obiektów sportowych. Obostrzenia dot. hoteli i miejsc noclegowych mają obowiązywać do 3 maja. Ograniczona jest liczba osób w dużych placówkach handlowych i pocztowych do 1 os. na 20 m2. Zamknięte obiekty sportowe z wyjątkiem sportu zawodowego i sportu na świeżym powietrzu.

(ISBNews)

1 komentarz

1 komentarz

  1. Juchen

    28 kwietnia 2021 at 07:09

    Wsadźcie sobie te maski w dupę psychole! Nikt o zdrowych zmysłach nie popierdala pół roku w tym gównie, bo tak się wam . marzy! Czekam na koniec tej dennej pisowskie partii!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top