Poradnik

Na co zwrócić uwagę wybierając pachołki drogowe?

pachołki drogowe gdzie kupić producent

Ostrzegawcze słupki drogowe są wykorzystywane w różnych sytuacjach. W tej kategorii przedmiotów odnaleźć można wiele akcesoriów, które różnią się poszczególnymi parametrami. Chcąc odnaleźć sprzęt, który możliwie najlepiej sprawdzi się w danych okolicznościach, należy dopasować go do indywidualnego zapotrzebowania. Co powinno się wziąć pod uwagę i jak wybrać odpowiednie pachołki drogowe?

Dobór odpowiedniego rozmiaru

Poszukując właściwych słupków warto przede wszystkim przyjrzeć się ich rozmiarom. Najbardziej popularne wysokości pachołków to 30, 50, 75 i 100 cm. Od wielkości zależna jest nie tylko cena, ale też widoczność akcesoriów. Zaleca się zawsze upewnić, że słupki będą dobrze widoczne w danej sytuacji. Najniższe z wymienionych modeli są najczęściej wykorzystywane w zamkniętych pomieszczeniach. Popularne zastosowanie takich pachołków drogowych to też przestrzenie, w których wszystkie osoby poruszają się pieszo lub niewielkimi pojazdami. Słupki o wysokości 50 cm często można dostrzec przy drogach, na których odbywa się ruch z niewielką prędkością. Większe modele mogą okazać się odpowiednim rozwiązaniem tam, gdzie pojazdy przemieszczają się szybciej. Osoby poszukujące pachołków drogowych, które mają być dobrze widoczne dla osób kierujących dużymi maszynami powinny decydować się na słupki o wysokości 100 cm. O czym jeszcze należy pamiętać?

Jakość i wytrzymałość akcesoriów

Odpowiednio dobrane słupki ostrzegawcze muszą być też wykonane z właściwego materiału. Wśród dostępnych akcesoriów odnaleźć można modele z polietylenu oraz PVC. Pierwsze z nich są twardsze i tańsze. Modele z polichlorku winylu mogą jednak okazać się lepszą inwestycją na dłużej. Ze względu na większą elastyczność i odporność na uszkodzenia mechaniczne sprawdzą się wszędzie tam, gdzie prawdopodobieństwo najechania na słupek jest duże. Pachołki drogowe mogą też posiadać różną wagę. Lżejsze modele sprawdzą się na drogach o niewielkim ruchu oraz w osłoniętych przestrzeniach. Ich zaletą jest łatwość przewożenia i rozstawiania. W miejscach, w których pojawiają się silne podmuchy powietrza należy zaopatrzyć się w ciężkie, stabilne modele. W razie potrzeby można też zdecydować się na pachołki drogowe z dodatkową, obciążaną podstawą.

Wysokiej jakości słupki dopasowane do zapotrzebowania z pewnością doskonale spełnią swoje zadanie. Modele, których wygląd będzie zgodny z przepisami odnaleźć można w profesjonalnych sklepach z akcesoriami ostrzegawczymi. Właściwie zastosowane przedmioty zwiększą bezpieczeństwo użytkowników.

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

To Top