Poradnik

Na jakie aspekty warto zwrócić uwagę, wybierając biuro rachunkowe?

księgowość biuro rachunkowe podatkowe jakie wybrać

Pełna oferta dla przedsiębiorców

Przedsiębiorcy bardzo często zastanawiają się, jaki aspekt należy uznać za kluczowy, wybierając biuro rachunkowe? Najważniejsza dla właścicieli firm powinna być możliwość skupienia w jednym miejscu wszelkich sprawy finansowych oraz związanych z kadrami i płacami. Biuro rachunkowe powinno więc oferować prowadzenie pełnej lub uproszczonej księgowości – przedsiębiorcy czasami zobligowani są do prowadzenia pełnych ksiąg, czasem jednak mogą zdecydować się na procedury uproszczone. Istotne jest także prowadzenie spraw kadrowo-płacowych, nawet jeśli przedsiębiorca obecnie nie zatrudnia pracowników. Nigdy bowiem nie wiadomo, kiedy zajdzie taka konieczność, a wtedy ważne, aby móc powierzyć prowadzenie kadr i płac temu samemu podmiotowi, który zajmuje się księgowością. Dla przedsiębiorców niezmiernie ważne jest także doradztwo podatkowe, które w praktyce mogą świadczyć jedynie biura współpracujące z doradcą podatkową. Księgowi, którzy takiego tytułu nie posiadają, nie mają uprawnień, aby doradzać swoim klientom w kwestiach podatkowych. Dobre biuro księgowe oferuje profesjonalny audyt podatkowy, dzięki któremu możliwe jest znalezienie ewentualnych błędów i nieścisłości, jeszcze zanim zrobią to urzędnicy. Profesjonalne, kompleksowe usługi księgowe oferuje biuro rachunkowe SAS TAX Poznań, które współpracuje zarówno z dużymi firmami, jak i z lokalnie działającymi przedsiębiorcami.

Doświadczeni specjaliści

Prowadzenie spraw księgowych i podatkowych nie może być powierzone przypadkowym osobom. Rachunkowość, kadry i płace czy podatki to dziedziny niezwykle wymagające. Dlatego też ważne jest, aby biuro rachunkowe zatrudniało osoby z odpowiednim przygotowaniem merytorycznym, a także dużym doświadczeniem. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż w biurach rachunkowych bardzo często zatrudniani są stażyści, którzy dopiero uczą się zawodu. Powinni oni jednak wykonywać czynności pomocnicze, natomiast rozliczaniem przedsiębiorców i doradzaniem powinni zajmować się prawdziwi profesjonaliści. Ważne, by pracownicy biura rachunkowego byli dostępni dla klientów w standardowych godzinach biznesowych, zarówno pod telefonem, jak i mailowo. W miarę możliwości dobrze jest móc umówić się na spotkanie w biurze, zwłaszcza jeśli potrzebujemy omówić pewne kwestie nieco szerzej bądź gdy poszukujemy niestandardowych rozwiązań dla swojej firmy. Dobrze, aby biuro rachunkowe przydzielało swoim pracownikom konkretne firmy do prowadzenia – dzięki temu przedsiębiorca zawsze wie, kto zajmuje się jego sprawami księgowymi i kadrowymi oraz do kogo może zgłosić się w razie potrzeby.

Elastyczna oferta

Wielu przedsiębiorców chciałoby współpracować z biurem rachunkowym, które zaproponuje mu najkorzystniejsze warunki cenowe. Rzeczywiście, na rynku działa obecnie bardzo wiele podmiotów, które proponują zainteresowanym stosunkowo niskie ceny. Pozostaje pytanie, czy tanie znaczy tak samo dobre, szczególnie w kontekście usług księgowych? O wiele lepszym rozwiązaniem jest współpraca z biurem rachunkowym, które w sposób indywidualny podchodzi do klienta, dopasowując się do jego potrzeb, możliwości czy planów na przyszłość. Dzięki temu możemy liczyć zarówno na atrakcyjną ofertę, jak i usługi finansowe na najwyższym poziomie. Warto pamiętać, że z im większej liczby usług skorzystamy, tym niższa będzie ich cena jednostkowa. Jeśli biuro księgowe oferuje swoim klientom szeroki zakres usług, to nie będziemy zmuszeni poszukiwać innego podmiotu, którego pracownicy w razie potrzeby doradzą nam w kwestiach podatkowych bądź zajmą się sprawami kadrowymi czy z zakresu płac. Elastyczność przejawia się nie tylko w dopasowywaniu oferty do klienta, ale również w podejściu do niego. Wiadomo bowiem, że innego rodzaju pomocy czy porad będzie potrzebował przedsiębiorca działający lokalnie, innych zaś oczekuje właściciel dużej, dobrze prosperującej firmy. Księgowy powinien na bieżąco informować klienta o zmianach, które go dotyczą, mając tym samym na uwadze, że nie musi śledzić on zmieniających się przepisów, gdyż ma od tego dobrego specjalistę.

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top