Inwestycje

Na odcinku S19 Lublin-Rzeszów działają już wszystkie MOP-y. Powstaną stacje paliw i obiekty gastronomiczne

mop s19 stacja paliw gastronomia rzeszów lublin
fot. GDDKiA

S19 Lublin-Rzeszów/MOP. GDDKiA udostępniła kierowcom dwie pary Miejsc Obsługi Podróżnych w okolicy Lublina oraz Kraśnika.

Tym samym na S19 pomiędzy Lublinem i Rzeszowem działają już wszystkie MOP-y, a na dwóch dzierżawca projektuje stacje paliw i obiekty gastronomiczne.

Wraz z budową ok. 130 km trasy ekspresowej S19 pomiędzy Lublinem i Sokołowem Małopolskim powstało dziesięć par MOP-ów. Wszystkie wyposażone są w stanowiska postojowe dla pojazdów osobowych oraz ciężarowych, jezdnie manewrowe, toalety z prysznicami, pomieszczenie dla rodzica z dzieckiem, oświetlenie, wiaty piknikowe oraz plac zabaw.

Oddane teraz do użytku MOP-y Zemborzyce i Radawiec położone są w okolicy Lublina, a kolejna para, Słodków Wschód i Zachód, w okolicy Kraśnika. Wiosną będą jeszcze prowadzone przez wykonawców prace zaległe, jednak MOP-y będą funkcjonować bez przerwy. 3 marca oddano do użytku MOP-y Obroki Wschód i Zachód, a w połowie lutego Rudnik Wschód i Zachód.

Dzierżawcy zbudują stacje paliw

Trzy pary MOP-ów będą rozbudowane o funkcje komercyjne: stacje paliw i obiekty gastronomiczne. Zrealizują je podmioty zewnętrze, które wygrają ogłaszane przez GDDKiA przetargi na dzierżawę.

Wyłoniono już dzierżawców dwóch MOP-ów, Obroki Wschód i Zachód, podpisując w ubiegłym roku umowę. Dzierżawca prowadzi już prace projektowe niezbędne do uzyskania pozwolenia na budowę obiektów. Stacje paliw powinny zostać udostępnione do sierpnia 2024 r.

W przypadku MOP-ów Janów Lubelski Wschód i Zachód (woj. lubelskie) oraz Jeżowe i Podgórze (woj. podkarpackie), które udostępniono podróżnym w funkcji podstawowej wraz z oddaniem trasy głównej do użytku, przetargi na dzierżawę będą powtórzone.

Dla MOP-ów na wysokości Janowa Lubelskiego takie przetargi ogłoszono już trzykrotnie nie otrzymując ofert. W przypadku MOP-ów Jeżowe i Podgórze dwukrotnie nie wpłynęły oferty. Wkrótce ogłoszone zostaną kolejne postępowania. 

Do otwarcia pierwszej stacji na MOP przy S19 kierowcy mogą zatankować pojazd zjeżdżając na węźle z drogi ekspresowej. Lokalizacje stacji paliwowych prezentujemy na dołączonej mapie, a odległości od węzła do stacji wynoszą od 400 m do ok. 3 km.

Stacja paliw S19 Lublin-Rzeszów

 

s19 lublin rzeszów stacja paliw mapa

GDDKiA

źródło: GDDKiA

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top