Inwestycje

Na Podkarpacie trafi 181 mln zł na inwestycje drogowe

inwestycje drogowe podkarpacie 2023

Podkarpackie/Inwestycje drogowe. 181 mln zł trafi do podkarpackich samorządów na inwestycje drogowe w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD).

Tak poinformowała w poniedziałek na konferencji prasowej w Rzeszowie wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Dodała, że premier Mateusz Morawiecki zatwierdził listę inwestycji, w sumie znajduje się na niej 106 zadań.

„Środki dla naszego województwa to 181 mln zł. Dzięki temu uda się zrealizować inwestycje, które są związane z remontem, budową oraz przebudową dróg. Fundusz stanowi niezwykle istotny mechanizm wsparcia i modernizacji dróg gminnych i powiatowych” – powiedziała.

Leniart przypomniała, że RFRD powstał w 2019 r. i od tego czasu Podkarpacie otrzymało z funduszu ponad 1 mld zł. Za te pieniądze w regionie przebudowano w sumie 1345 km dróg.

Jak podkreśliła wojewoda, wiele z inwestycji, które zostały zrealizowane z dotacji z funduszu, nie byłyby wykonane bez wsparcia rządowego. „Dzięki rządowemu dofinansowaniu nasz region ma szanse na szybki rozwój. Drogi stają się nowoczesne i bezpieczne. Dotacje otrzymują te drogi, którymi na co dzień się poruszamy, którymi dzieci uczęszczają do szkoły” – zwróciła uwagę.

Leniart dodała, że w tym roku dofinansowanie w ramach RFRD otrzymał też samorząd Rzeszowa. „Kwota 30 mln zł będzie przeznaczona na budowę tzw. wisłokostrady. Jest to połączenie ul. Rejtana z ul. gen. Maczka” – powiedziała.

Wśród inwestycji, które otrzymały dofinansowanie są m.in. remont mostu na rzece Trzebośnica w ciągu drogi powiatowej Hucisko – Nienadówka – Trzeboś Górna o wartości 2,1 mln zł oraz przebudowa drogi powiatowej Długie – Pakoszówka, etap I, o wartości 6,3 mln zł.

W sumie w regionie dofinansowanych zostanie 79 inwestycji gminnych i 27 powiatowych.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top