News

Na Podkarpaciu ruszył RaP STEAM

rap steam podkarpackie
fot. Krzysztof Witek

W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w Jasionce odbyła się uroczysta inauguracja RaP STEAM, obejmującego ponad 770 szkół podstawowych z regionu.

Projekt, który obejmuje ponad 80 procent szkół podstawowych z regionu, jest efektem współpracy samorządu województwa, Podkarpackiego Zespołu Placówek Wojewódzkich w Rzeszowie jako głównego podmiotu prowadzącego oraz partnerów projektu: gminy Grodzisko Dolne, Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie oraz Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza.

Marszałek Władysław Ortyl podczas otwarcia podkreślił rewolucyjne podejście projektu do uczenia dzieci i młodzieży, które ma na celu kształcenie przyszłych liderów i przygotowanie ich do zawodów przyszłości. Dziękował wielu osobom i instytucjom za ich zaangażowanie w realizację projektu.

Projekt RaP STEAM ma na celu podniesienie jakości i efektywności nauczania w szkołach podstawowych poprzez rozwój kompetencji uczniów w zakresie robotyki i programowania, aby byli konkurencyjni na rynku pracy. Będzie on realizowany we wszystkich szkołach regionu, które zgłosiły chęć uczestnictwa w nim, aż do końca 2029 roku.

Uczestnicy projektu będą mieli dostęp do zajęć pozalekcyjnych z robotyki edukacyjnej i programowania oraz wsparcia w przygotowaniu do konkursów i zawodów robotycznych.

Projekt ma także na celu promowanie nauki programowania i robotyki wśród młodzieży.

RaP STEAM jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus oraz z budżetu państwa i samorządu województwa. Jego wartość to 133 mln złotych, z czego 119,7 mln złotych to kwota dofinansowania.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top