Turystyka

Na Roztoczu zostanie zorganizowany Festiwal Turystyki Rowerowej

festiwal turystyki rowerowej roztocze
fot. A. Magda

W sierpniu na Roztoczu zostanie zorganizowany Festiwal Turystyki Rowerowej. Porozumienie w tej sprawie podpisali w Rudzie Różaneckiej przedstawiciele samorządów województwa podkarpackiego i lubelskiego.

Festiwal Turystyki Rowerowej Roztocze bez granic” jest skierowany do wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku, a szczególnie turystyki rowerowej. Jego celem jest propagowanie aktywnego spędzania czasu na rowerze a przy okazji promowanie atrakcji przyrodniczych, turystycznych i historycznych na terenie Roztocza w obu regionach.

Festiwal odbędzie się pomiędzy 14 a 28 sierpnia 2021 roku i złoży się na niego siedem imprez rowerowych.

18 sierpnia w czasie rajdu „Na skrzydłach Natury” podziwiać będą okolice Uroczyska/Leśniczówki Zabiała w gminie Oleszyce.

21 sierpnia pozwoli cyklistom poczuć się „Naturalnie na Roztoczu” ze startem i metą w Lubaczowie.

Kolejnego dnia czyli 22 sierpnia „Zoom Natury” zachęca do poznania atrakcji okolic Janowa Lubelskiego.

23 sierpnia będzie dniem poznawania tajników Roztoczańskiego Parku Narodowego a start i meta przewidziane zostały w Ośrodku Edukacyjnym Roztoczańskiego Parku Narodowego.

Z kolei 24 sierpnia będzie okazją do udziału w „Święcie Rowerów na 400-lecie Tomaszowa Lubelskiego”.

Podsumowaniem imprez będzie dwudniowe wydarzenie 27 i 28 sierpnia „Razem na Roztoczu”. Start zaplanowany został w Janowie Lubelskim a meta w Horyńcu Zdroju.

Obydwie części Roztocza są typowo turystycznymi obszarami – mają ogromne walory przyrodnicze i kulturowe, które przyciągają turystów. Przebiega tu część Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo, chętnie zwiedzana jest Cerkiew w Radrużu, uzdrowisko Horyniec Zdrój, cmentarze, wapienne krzyże bruśnieńskie, betonowe bunkry w lasach.

źródło: PR Rzeszów i podkarpackie.pl

 

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top