Inwestycje

Na stacji PKP w Jarosławiu zamontowane będą windy

jarosław dworzec pkp winda

Niemal 3,7 mln zł kosztować będzie montaż wind na stacji PKP w Jarosławiu.

Prace przy inwestycji mają się zakończyć w październiku 2022 r. – poinformowała PAP Dorota Szalacha z biura prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych.

Dodała, że umowa z wykonawcą została już podpisana. „Opiewa na blisko 3,7 mln zł. Pieniądze pochodzą z budżetu państwa i PLK” – zaznaczyła Szalacha.

Dzięki zamontowaniu wind na stacji w Jarosławiu podróżni wygodniej będą mogli dostać się do pociągów. Jak podkreśliła Szalacha, nowe urządzenia będą pomocne zwłaszcza dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.

„Windy zastąpią wykorzystywane obecnie platformy przyporęczowe. Wielkość wind pozwoli na wykorzystanie ich także do przewozu rowerów” – powiedziała.

Windy będą zamontowane przy budynku dworca oraz na peronie drugim – wyspowym. Ponadto, przewidziano wykonanie nowych poręczy, będą też informacje w alfabecie Braille’a i system oznakowania dotykowego. „Wprowadzane udogodnienia pomogą osobom niedowidzącym i słabo widzącym” – stwierdziła Szalacha.

Inwestycję za blisko 3,7 mln zł wykona firma MOST-TOR Robert Tokarski Moskorzew. Zakończenie prac zaplanowano na październik 2022 r.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top