Inwestycje

Na stacji Rzeszów Główny będzie nowoczesny system informacji

pkp rzeszów główny system informacji przetarg

Ponad 30 wyświetlaczy, nowe nagłośnienie oraz infokioski z rozkładem jazdy pojawią się na stacji PKP Rzeszów Główny i przystanku Rzeszów Zachodni – poinformowała w piątek Dorota Szalacha z biura prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe.

Kolejowa spółka ogłosiła właśnie przetarg na projekt, dostawę i instalację systemu dynamicznej informacji pasażerskiej oraz systemu monitoringu na tych dwóch stacjach.

Jak zaznaczyła Szalacha, pełne wykorzystanie nowych systemów jest planowane w 2022 r. Jak dodała, dzięki nowoczesnym systemom informacji łatwiejsze będzie planowanie podróży. „Prezentacja danych na ekranach, to dodatkowa forma przekazu, ważna dla osób niesłyszących lub niedosłyszących” – zaznaczyła.

Natomiast w przejściu na perony przewidziano ekrany oraz tzw. tablice tunelowe, infokioski i zegary.

Monitoring na stacji Rzeszów Główny i na przystanku Rzeszów Zachodni zapewni możliwość szybkich reakcje w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa.

Jak zaznaczył prezes PKP PLK Ireneusz Merchel, udogodnienia, które pojawią się w Rzeszowie zachęcą jeszcze więcej osób do podróży koleją.

Podobne systemy informacji funkcjonują już m.in. na linii obwodowej w Warszawie, w Lublińcu, Szczecinie oraz w Lesznie.

Na stacji PKP w Rzeszowie dobiega końca generalny remont. Wybudowane zostały m.in. windy i schody ruchome w przebudowanym przejściu na perony. Zamontowano wiaty peronowe i jasne ledowe oświetlenie. Orientację ułatwia ponad 100 tablic informacyjnych. Dla osób niewidomych i słabowidzących jest system ścieżek naprowadzających oraz opisy alfabetem Braille’a.

W ramach modernizacji powstał nowy przystanek Rzeszów Zachodni z windą, pochylnią i systemem ścieżek naprowadzających.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top