Poradnik

Najpiękniejsze plaże na świecie

gdzie najładniejsza plaża na świecie
Źródło: unsplash.com

Wybierając idealne miejsce na spędzenie upragnionego urlopu, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim własne preferencje. Jeśli wybór padnie na topowe miejsca, należy się liczyć z tym, że są one głównym ośrodkiem turystycznym i z pewnością warto mieć na uwadze tłumy osób, które będą chciały zobaczyć kultowe tereny wypoczynkowe. Wakacje kojarzą się zazwyczaj z relaksem na plaży w sercu wielkiej rafy koralowej. Dlatego też rzesza turystów spragnionych szumu fal i błękitu wody, co roku tuż przed rozpoczęciem sezonu urlopowego, przegląda rankingi opisujące najpiękniejsze plaże świata. Który kierunek obrać w poszukiwaniu najpiękniejszych plaż świata? Europejska plaża czy może jednak Whitehaven Beach, rozciągająca się wzdłuż wyspy Whitsunday w Australii?

Najpiękniejsze plaże na świecie według rankingów

W 2021 roku ranking 'Najpiękniejsze plaże na świecie’ według popularnych aplikacji turystycznych, otwierała australijska Whitehaven Beach. To stosunkowo długa plaża, ponieważ rozciąga się aż na 7 km wzdłuż wyspy. Swoją popularność zawdzięcza m.in. temu, że znajduje się na niej biały piasek złożony prawie w 100% z krzemionki. W tym miejscu obowiązuje ograniczenie liczby turystów przez co dojazd jest możliwy jedynie helikopterem lub łodzią. Za najpiękniejszą plażę uznaje się również Santa Maria Beach na Kubie. Słynie ona z błękitu wody i bardzo jasnego piasku. Na podium 'Najpiękniejszych plaż świata’, znalazła się również brazylijska Baia do Sancho Fernando. Nietuzinkowa flora i fauna znajdujące się na plaży, sprawiają że turyści oceniają ją jako istny raj. A więcej najciekawszych plaż świata wyróżnionych w formule rankingów, można znaleźć na stronie: https://turystycznyninja.pl/plaze/.

ranking Najpiękniejsze plaże na świecie

Źródło: unsplash.com

Hiszpańskie najpiękniejsze plaże świata

Hiszpania otwiera przed turystami szereg możliwości. To zagraniczny wyjazd, podczas którego odnajdą się zarówno osoby poszukujące kulturowych doświadczeń, sposobów na aktywne spędzenie czasu, jak i wypoczynku na plaży. Do najpiękniejszych plaż w Hiszpanii z pewnością należy Plaża Grace Bay. Warto również pamiętać, że kraj ma dużo więcej do zaoferowania odwiedzającym go gościom. To nie tylko słoneczne wybrzeże kontynentalne, ale i wyspy na Morzu Śródziemnym oraz Oceanie Atlantyckim. Dech w piersiach zapiera m.in. plaża Alcudia Beach, jak i Cala Macarella. Obydwie słyną z wyjątkowo sprzyjających warunków do opalania, kąpieli, jak i uprawiania sportów wodnych. Hiszpania oferuje turystom wypoczynek w naturalnym środowisku na łonie natury, którego w tak trudnych czasach, wszyscy bardzo potrzebują.

Bogate wybrzeża Grecji

Najpiękniejsze plaże świata można znaleźć w Grecji. To bez wątpienia jeden z najczęściej obieranych kierunków przez turystów z różnych kontynentów. Grecja oferuje najbardziej popularne plaże, na które wybierają się poszukiwacze intensywnych promieni słonecznych. Jedną z najchętniej odwiedzanych jest plaża Navagio, czyli popularna Navagio Beach zlokalizowana na greckiej wyspie Zakynthos. Jej krajobraz to typowy obraz pocztówek wysyłanych do znajomych z podróży do Grecji. Turkusowa woda z cudownymi falami, to widok jaki cieszy od samego patrzenia i którym nie można się nasycić przez cały okres pobytu. Spośród wszystkich plaż na świecie, bez wątpienia greckie oferują najwięcej turystom. Odnajdą się tutaj bowiem zarówno osoby, którym zależy na rozłożeniu leżaka i spędzaniu całego dnia na plaży, jak i młodzi, chcący bawić się do białego rana. To także miejsce dla rodzin z dziećmi, poszukujących bezpiecznych, spokojnych miejsc na spędzenie czasu z najbliższymi.

Najpiękniejsze plaże na Wyspach Zielonego Przylądka – co warto o nich wiedzieć?

Ciepła woda i egzotyka Wysp Zielonego Przylądka, sprawiają, że są to jedne z najbardziej tajemniczych plaż. Chętnie odwiedzają je turyści, którym zależy na odkrywaniu tego, co mniej znane. Plaża Santa Maria czy Santa Monica słyną nie tylko z cudownych widoków, rozległych, piaszczystych plaż, sprzyjających spacerom, ale i bogatej kultury regionu. Są znane z genialnej kuchni i warunków pogodowych, sprzyjających surferom i windsurferom.

wyspy zielonego przylądka plaże

Źródło: pexels.com

Turcja zaprasza na najpiękniejsze plaże świata

Jednym z najczęściej wybieranych kierunków wakacyjnych jest Turcja. Kraj, który pokochały setki Polaków. Riwiera Turecka ma do zaoferowania mnóstwo atrakcji. Turyści uwielbiają podróżować w to miejsce szczególnie ze względu na różnorodność. To tutaj bowiem mieszają się wpływy europejskie z azjatyckimi. Dzięki czemu powstała ciekawa mieszanka kulturowa, w której odnajdą się poszukiwacze wakacyjnych przygód. Najpiękniejsze plaże można znaleźć niemalże w każdej części wybrzeża kraju. Wiele z nich znajduje się tuż przy historycznych miejscach, co przyciąga turystów, chcących połączyć przyjemność wypoczynku z potrzebą poznawania przeszłości państwa. Wakacje na plaży w Turcji, to świetny pomysł na spędzenie czasu zarówno z przyjaciółmi, ukochaną osobą, jak i wielodzietną rodziną.

Najpiękniejsze plaże na świecie można tak naprawdę znaleźć na każdym kontynencie. Grecja, Turcja, Hiszpania i Zielony Przylądek, to jedynie część państw, które zapraszają turystów spragnionych promieni słonecznych na swoje plaże. Miejsca warte odwiedzenia oferuje również m.in. Zanzibar, Chorwacja czy Egipt. W każdym z nich można znaleźć coś wyjątkowego, a przede wszystkim nasycić się pięknymi widokami.

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top