Poradnik

Najtańszy kredyt na samochód. Gdzie szukać atrakcyjnej oferty?

kredyt samochód najtańszy rata bank

Spore grono Polaków decyduje się zaciągnąć kredyt na zakup samochodu. W korzystaniu z takiej formy finansowania nie ma nic złego – pod warunkiem, że oferta jest dopasowana do indywidualnych oczekiwań. Sprawdź, gdzie zaciągnąć kredyt na atrakcyjnych warunkach finansowych.

Najtańszy kredyt samochodowy pozwala na sfinansowanie zakupu auta bez konieczności ponoszenia zbyt wysokich kosztów. Aby go znaleźć, należy porównać co najmniej kilka ofert, uwzględniając kilka istotnych czynników. W przeciwnym razie trzeba liczyć się z tym, że całkowita suma do zapłaty będzie wysoka.

Najtańszy kredyt samochodowy, czyli jaki?

Najtańszy kredyt samochodowy powinien spełniać kilka kryteriów. Błędem jest natomiast kierowanie się wyłącznie wartością oprocentowania. Dlaczego? Jest to parametr, który mówi wyłącznie o wysokości odsetek doliczanych do części kapitałowej raty.

Tymczasem warto pamiętać, że banki pobierają także dodatkowe opłaty, np. prowizję, ubezpieczenie. Dlatego znaczenie ma przede wszystkim RRSO – rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Zasadniczo, im jest niższa, tym niższa będzie całkowita kwota do zapłaty.

Jak zatem wybrać najtańszy kredyt samochodowy? Podstawą jest zwrócenie uwagi na RRSO, a następnie na inne parametry finansowania, które wpływają na opłacalność oferty.

Gdzie szukać korzystnego kredytu samochodowego?

Aby otrzymać informacje o kredycie samochodowym, warto pozyskać informacje bezpośrednio od banku. Następny krok to porównanie propozycji pod kątem kosztów finansowania.

Możesz także skorzystać z wiarygodnych serwisów finansowych, które zestawiają kredyty samochodowe. Trzeba jednak zwrócić uwagę na aktualność podawanych danych, aby nie okazało się, że zawarte tam informacje już są nieaktualne.

Kredyt z niską ratą i krótkim okresem finansowania – to możliwe!

Interesuje cię nie tylko najtańszy kredyt samochodowy, ale również niska miesięczna rata i niewielki wkład własny przy krótkim okresie finansowania? Powyższe warunki spełnia m.in. kredyt niższych rat Toyota Easy z RRSO wynoszącym 7,86% dostępny w Toyota Banku, którego istotą jest cykliczna wymiana auta. Jak to działa? Kredytobiorca uiszcza wkład własny w dogodnej dla siebie wysokości, a następnie opłaca niskie raty (niższe nawet o 40% w porównaniu ze standardową opcją finansowania). Na koniec okresu kredytowania istnieje możliwość wymiany samochodu na nowy – bez konieczności angażowania środków własnych.

Najtańszy kredyt samochodowy – na co jeszcze zwracać uwagę?

Koszty finansowania to nie wszystko co należy uwzględnić przy wyborze. Znaczenie mają także:

  • okres kredytowania,
  • minimalna wysokość wkładu własnego,
  • wymagania stawiane kredytobiorcy.

Warto także zwrócić uwagę na to, jak długo trwają czynności weryfikujące kredytobiorcę i ile trzeba czekać na wydanie decyzji kredytowej.

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top