Biznes

NBP nie ma zastrzeżeń do przeprowadzenia wobec PBS w Sanoku przymusowej restrukturyzacji

NBP nie ma zastrzeżeń do przeprowadzenia wobec PBS w Sanoku przymusowej restrukturyzacji 1
fot. wikipedia

NBP nie ma zastrzeżeń do przeprowadzenia wobec Podkarpackiego Banku Spółdzielczego przymusowej restrukturyzacji – powiedział we wtorek w trakcie posiedzenia komisji sejmowej członek zarządu NBP Paweł Szałamacha.

„Jako NBP nie uczestniczymy (w procesie resolution wobec PBS – PAP) (…), natomiast nie mamy zastrzeżeń. (…) To chyba już było po prostu konieczne” – powiedział Szałamacha.

W ubiegłym tygodniu Bankowy Fundusz Gwarancyjny rozpoczął przymusową restrukturyzację Podkarpackiego Banku Spółdzielczego w Sanoku. Bank wznowił działalność jako Bank Nowy BFG o kapitale 100 mln zł, w którym 100 proc. akcji posiada Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Środki klientów indywidualnych, a także mikrofirm i MŚP, zostały w całości przeniesione do Banku Nowego BFG. W nowej instytucji BFG gwarantuje oszczędności klientów banku na niezmienionych zasadach.

Bank Nowy BFG to tzw. instytucja pomostowa, instrument przymusowej restrukturyzacji. Jego zadaniem jest kontynuowanie działalności Podkarpackiego Banku Spółdzielczego.

(PAP Biznes)

 

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top