News

Nie żyje współzałożyciel Nowego Stylu Jerzy Krzanowski

jerzy krzanowski nowy styl
fot. Nowy Styl

Jerzy Krzanowski/Nowy Styl. W nocy z czwartku na piątek odnaleziono ciało Jerzego Krzanowskiego, współzałożyciela firmy Nowy Styl.

Tak poinformował podkomisarz Paweł Buczyński z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie.

Poszukiwania rozpoczęły się w czwartek o godzinie 14, gdy 54-letni mężczyzna opuścił swój dom w Krościenku Wyżnym na Podkarpaciu. W akcję zaangażowani byli policjanci, strażacy, psy tropiące, a także dron z kamerą termowizyjną.

Jerzy Krzanowski, współzałożyciel firmy Nowy Styl, oprócz swojej znaczącej roli w biznesie, był także zamieszany w poważne zarzuty korupcyjne.

W 2016 roku Krzanowski oraz pięć innych osób, w tym była wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu SA, Patrycja Z., zostali zatrzymani przez CBA pod zarzutem korupcji.

Prokuratura oskarżyła ich o wręczanie i przyjmowanie łapówek. Krzanowski opłacał Patrycji Z. luksusowe wyjazdy, bilety VIP na zawody oraz alkohol, za co Patrycja Z. promowała produkty Nowego Stylu i pośredniczyła w uzyskiwaniu korzystnych decyzji finansowych. Maria K., kierownik projektu finansowanego ze środków unijnych, także była zamieszana w proceder.

Po zatrzymaniu firma Nowy Styl zadeklarowała współpracę z organami ścigania. Krzanowski nie przyznał się do winy.

Jerzy Krzanowski był także jednym z najbogatszych Polaków.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top