Biznes

Niebawem rusza kolejna edycja Programu Grantowego PCI. Do wzięcia jest 6 mln złotych

program grantowy pci

Podkarpackie Centrum Innowacji (PCI) rozpoczyna nabór do kolejnej edycji Programu Grantowego.

Program Grantowy wspiera prace badawczo-rozwojowe jednostek naukowych w regionie.

Do rozdysponowania jest aż 6 mln zł, a na pojedynczy projekt można otrzymać wsparcie w wysokości nawet 400 tys. zł. Środki pochodzą z programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia.

To już czwarta edycja programu grantowego, który ma na celu wsparcie jednostek naukowych w realizacji prac badawczo-rozwojowych z potencjałem do komercjalizacji.

Do tej pory zrealizowane zostały trzy konkursy na wsparcie prac badawczo-rozwojowych, w ramach których przyznano 153 granty na kwotę przekraczającą 30 mln zł.

Wśród dofinansowanych dotychczas projektów znalazły się m.in. badania nad nowoczesnym lekiem w terapii uzależnienia od tytoniu, które otrzymały wielomilionowe wsparcie z Agencji Badań Medycznych oraz opracowanie i wdrożenie nowych technologii w automatyzacji produkcji przez producenta maszyn CNC.

W ramach 4. edycji Programu wnioskodawcy będą mogli otrzymać dofinansowanie sięgające 90%.

Grant w wysokości od 100 do 400 tys. zł będzie można przeznaczyć na koszty związane z nabyciem materiałów wykorzystywanych do prowadzenia prac B+R, usługi niezbędne na potrzeby realizacji prac, wydatki na wynajem lub dzierżawę aparatury badawczo-naukowej oraz wynagrodzenia osób zaangażowanych bezpośrednio w realizację projektu.

Prace muszą wpisywać się w jedną z czterech inteligentnych specjalizacji województwa podkarpackiego. Dodatkowo premiowane będą m.in. projekty, w których zespoły badawcze na etapie aplikowania uwiarygodnią, że posiadają potencjalnego odbiorcę technologii gotowego do walidacji rezultatu projektu oraz projekty, których liderem zespołu będzie naukowiec posiadający potwierdzone doświadczenie we wdrażaniu rezultatu prac B+R.

Pozytywnie ocenione projekty zostaną podzielone na 4 listy rankingowe (dla każdej z czterech inteligentnych specjalizacji). Na każdą listę PCI przeznaczy 1,5 mln zł.

20 maja rusza nabór do Programu. Aplikować można za pośrednictwem strony projekty.pcinn.org, gdzie znajduje się niezbędna dokumentacja.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top