News

Niedzielski: W okresie długiego weekendu majowego będzie więcej kontroli na granicach, w hotelach i pensjonatach

Niedzielski: W okresie długiego weekendu majowego będzie więcej kontroli na granicach, w hotelach i pensjonatach 1

W okresie długiego weekendu majowego będzie więcej kontroli na granicach, a także w hotelach i pensjonatach – poinformował w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. Nie zmienią się za to przepisy dla przekraczających granicę z Polską.

Minister zdrowia został zapytany na konferencji prasowej, czy rząd planuje dodatkowe uszczelnienie granic w okresie długiego weekendu majowego.

Niedzielski powiedział, że utrzymane zostaną obecne przepisy dotyczące zasad przekraczania granicy z Polską. „Tutaj wszystkie zasady będą funkcjonowały te same. Na pewno w związku z pewnym okresem wzmożonych wyjazdów tych patroli weryfikujących na granicy czy jest wykonany test i decydujących ewentualnie o kwarantannie będzie zdecydowanie więcej, tak samo zresztą jak kontroli w różnych ośrodkach, jak hotele i pensjonaty” – zaznaczył szef MZ.

Od 30 marca obowiązuje rozporządzenie, zgodnie z którym przyjeżdżający do Polski z państw Strefy Schengen obejmowani są kwarantanną, chyba że mają negatywny wynik testu na obecność koronawirusa sprzed maksymalnie 48 godzin, są ozdrowieńcami lub zaszczepili się przeciw Covid-19. Z obowiązku tego zwolnieni są m.in. pracownicy transgraniczni (chyba że przylecieliby samolotem), kierowcy zawodowi i wielu innych.

Dla przybywających do Polski spoza strefy Schengen obowiązuje kwarantanna bez wyjątku. (PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top