News

Niedzielski: Zaczynamy nabory na zespoły szczepieniowe

zespoły szczepieniowe szczepionka koronawirus szczepienia

Zaczynamy nabory na zespoły szczepieniowe. Najpóźniej w piątek NFZ ogłosi kryteria naboru – powiedział w środę szef resortu zdrowia Adam Niedzielski. Dodał, że każdy, kto spełni wymagania naboru będzie „automatycznie zakwalifikowany”.

Minister zdrowia Adam Niedzielski przebywał w środę w Łodzi wspólnie z premierem Mateuszem Morawieckim. Na konferencji odbywającej się w hurtowni farmaceutycznej mówił o planie organizacji punktów szczepień przeciwko koronawirusowi.

„Zaczynamy nabory na zespoły szczepieniowe. To jest najważniejsza informacja, bo ona rozpoczyna pewien proces budowania nie tylko logistyki, ale gotowej sieci, która przyjmie pacjentów i da im możliwość zaszczepienia” – powiedział minister zdrowia.

Dodał, że najpóźniej w piątek NFZ ogłosi kryteria naboru. „To nie będzie żaden konkurs, tutaj każdy, kto spełni warunki tego naboru będzie mógł po prostu się zgłosić i będzie automatycznie zakwalifikowany” – zapewnił.

„Te warunki dotyczą składu zespołu, dotyczą też otoczenia, w którym ma być wykonywane szczepienie, dotyczą też tego, ile szczepień taki zespół powinien tygodniowo wykonywać” – wyliczał szef resortu zdrowia.

Jak mówił, cel tych działań jest jeden: żeby dostarczyć obywatelom szczepionkę wiarygodną, bezpieczną i wysokiej jakości. Niedzielski podkreślił, że proces logistyczny związany z dystrybucją szczepionki jest „jednym z największych z jakim mieliśmy do czynienia w ostatnich latach, a może dziesięcioleciach”.

„Zakupy o których mówił pan premier (szczepionek – PAP) zabezpieczają w pełni naszą populację, a nawet z pewnym nadmiarem, po to żeby też mieć ewentualnie możliwość zarządzania typem szczepienia i tym, które ze szczepień pierwsze pojawi się na rynku, pierwsze będzie dostępne” – zapewnił Niedzielski.(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top