Praca

Niemal 2 mln zł dla bezrobotnych z pow. jarosławskiego

jarosław bezrobotny pomoc praca urzad pracy

140 osób długotrwale bezrobotnych z powiatu jarosławskiego weźmie udział w projekcie realizowanym przez Powiatowy Urząd Pracy w Jarosławiu.

Projekt został dofinansowany kwotą niemal 2 mln zł z UE w ramach konkursu ogłoszonego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie.

Jak poinformowała dyrektor PUP w Jarosławiu Ewelina Olejarz, w ramach projektu „Szansa na lepsze” wsparcie otrzyma 140 osób bezrobotnych w wieku 30 i więcej lat. „W grupie beneficjentów projektu będą osoby m.in. długotrwale bezrobotne, osoby z niepełnosprawnościami czy o niskich kwalifikacjach, czyli te, którym potencjalnie najtrudniej znaleźć zatrudnienie” – dodała.

Preferowanymi grupami w projekcie są m.in. rolnicy lub członkowie ich rodzin, prowadzący indywidualne gospodarstwo rolne do 2 ha, zamierzający odejść z rolnictwa oraz rodzice/opiekunowie prawni posiadający co najmniej 3 dzieci w wieku do 18. roku życia i należący do jednej z wyżej wymienionych grup.

Jak zaznaczyła Olejarz, uczestnicy projektu zostaną objęci wsparciem w postaci Indywidualnego Planu Działania, pośrednictwa pracy oraz stażu do 6 miesięcy z gwarancją zatrudnienia po jego zakończeniu.

Rekrutacja do projektu ma się odbyć jeszcze w tym miesiącu. Projekt będzie realizowany do końca przyszłego roku.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top