Inwestycje

Nisko: Dworzec kolejowy przejdzie modernizację. Jest umowa na koncepcję projektową

nisko dworzec kolejowy pkp
Fot. R. Pytka

Nisko/Dworzec kolejowy PKP. Dziś podpisano umowę z wykonawcą, który opracuje koncepcję projektową kompleksowej modernizacji dworca.

Jak poinformował Rafał Zgorzelski, wiceprezes spółki PKP, po jego zatwierdzeniu na początku przyszłego roku rozpoczną się prace budowlane.

Koncepcja zakłada utrzymanie historycznego wyglądu obiektu, ale budynek pochodzący z 1899 roku przejdzie gruntowną renowację elewacji z zachowaniem niektórych zabytkowych elementów wnętrza, jak np. posadzek.

dworzec kolejowy nisko pkp

fot. R. Pytka

W odnowionym budynku dworcowym znajdą się m.in. elektroniczne tablice z informacją o ruchu pociągów i komfortowo wyposażona poczekalnia.

Obiekt i jego otoczenie będzie przyjazne osobom niepełnosprawnym. Obok budynku powstaną parking i wiata dla rowerów. Modernizacji doczeka się także przyległa do dworca sieć drogowa.

Zdaniem wiceministra infrastruktury Rafała Webera to wyraz dbałości o polską kolej, ale także o wizerunek miast, w których realizowane są takie inwestycje.

Dworzec kolejowy w Nisku po modernizacji, która ma kosztować wstępnie ok. 12 milionów złotych, zostanie oddany do użytku pod koniec 2026 roku,

Na Podkarpaciu z tego programu wyremontowanych zostanie łącznie siedem obiektów dworcowych za ponad 80 milionów złotych.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top