Turystyka

Nowa „Chatka Puchatka”: otwarcie schronu turystycznego na Połoninie Wetlińskiej dla ruchu turystycznego

chatka puchatka

Bieszczady/Połonina Wetlińska. W ten weekend nastąpi przekazanie do użytku długo wyczekiwanej inwestycji w Bieszczadach – to nowa „Chatka Puchatka”.

To obiekt, który jest następcą sławnej Chatki Puchatka na Połoninie Wetlińskiej. Ma służyć głównie turystom jako miejsce dziennego wypoczynku.

W wyjątkowych sytuacjach będzie można przenocować np. w wypadku załamania pogody. Są tam m. in. nowe tarasy widokowe i toalety.

Przez wiele lat na Połoninie istniało schronisko PTTK. Nowa „Chatka Puchatka” to własność Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

Jest nowocześniejsza – doprowadzono tam prąd, wspomagany przez fotowoltaikę, ma też oczyszczalnię ścieków. Będzie wciąż miejscem stacjonowania GOPR-owców. Działa tam też Posterunek Meteorologiczny i są nowe maszty pomagające m. in. w łączności Państwowego Ratownictwa Medycznego.

Poprzedni obiekt powstał w latach 50. ubiegłego wieku jako wojskowy punkt obserwacyjny. Później przejęli go harcerze, a w latach 60. bieszczadzka legenda Lutek Pińczuk, który stworzył tam kultowe schronisko. Prowadził je z przerwą do 2016 roku.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top