Inwestycje

„Nowa” pracownia rentgenowska w rzeszowskim ZOZ nr 2

rzeszów pracownia rentgenowska
fot. Powiat Rzeszowski

Rzeszów/ ZOZ nr 2. W Zespole Opieki Zdrowotnej nr 2 w Rzeszowie oddana została do użytku zmodernizowana pracownia rentgenowska.

Podlegający pod Powiat Rzeszowski ZOZ nr 2 wzbogacił się również o nowoczesne aparaty RTG i USG.

W ramach inwestycji w Przychodni Specjalistycznej – Centrum Diagnostycznym w Rzeszowie przy ul. Fredry 9 przeprowadzono prace prace modernizacyjne, adaptacyjne, instalacyjne i budowlane dla dostarczonego systemu w Pracowni RTG, dzięki czemu dostosowano ją do obowiązujących wymogów.

Dziękuję dyrekcji tej placówki oraz jej pracownikom za to, że wychodzicie Państwo naprzeciw potrzebom mieszkańców naszego powiatu i podejmujecie działania mające na celu zapewnienie leczenia na jak najwyższym poziomie. Taka postawa umacnia zaufanie do publicznej służby zdrowia, która choć publiczna, to może być naprawdę wysokiej jakości – mówił Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski

Nowoczesny aparat cyfrowy RTG, który został zamontowany w Pracowni RTG ZOZ Nr 2 w Rzeszowie to DigitalDiagnost C90, którego producentem jest Philips Medical Systems DMC GmbH.

rtg usg rzeszów pracownia rentgenowska

fot, Powiat Rzeszowski

rzeszów pracownia rentgenowska rtg usg

fot, Powiat Rzeszowski

Zakupiony aparat wykorzystuje najnowocześniejszą technologię poprawiającą jakość uzyskiwanych obrazów przy jednoczesnym zmniejszeniu dawki promieniowania. Zaawansowana technologia umożliwia automatyczny dobór parametrów ekspozycji, co daje możliwość uzyskania zdjęcia o optymalnej jakości. Złożone rozwiązania technologiczne jak detektory cyfrowe, w tym jeden bezprzewodowy, mobilny stół i lampa rentgenowska w znacznym stopniu zwiększają komfort pacjenta, ponieważ to aparat dostosowuje się do możliwości ruchowych pacjenta a nie odwrotnie, co ma miejsce w klasycznych pracowniach.

W naszej pracowni wykonywany jest pełny zakres badań m. in.: RTG kończyn, kręgosłupa, czaszki, jamy brzusznej, klatki piersiowej, łopatki, miednicy, mostka, nosa. Nowością są zdjęcia sylwetkowe kończyn oraz zdjęcia sylwetkowe kręgosłupa, których nie można było wykonywać na poprzednim aparacie. Szeroki zakres realizowanych badań RTG ma istotne znaczenie zarówno dla pacjentów jak i lekarzy specjalistów, szczególnie z poradni ortopedyczno-urazowej czy poradni wad postawy. – mówiła Ewa Skoczyńska zastępca Dyrektora nr 2 w Rzeszowie.

Cały proces modernizacji placówki trwał zaledwie trzy tygodnie.

Wartość inwestycji wyniosła 1 379 330,98 zł brutto, z czego wartość samego aparatu RTG to 1 001 873,50 zł brutto.

źródło: Powiat Rzeszowski

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top