Inwestycje

Nowe mieszkania TBS w Ropczycach. Trwa budowa budynku mieszkalnego

ropczyce mieszkanie tbs
fot. Urząd Miasta Gminy Ropczyce

Ropczyce/Mieszkania TBS. Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego z częścią handlowo-usługową wraz z urządzeniami technicznymi i zagospodarowaniem terenu przy ul. Mehoffera 17 w Ropczycach.

Jest to  już 9 inwestycja realizowana przez gminną spółkę Towarzystwo Budownictwo Społecznego (TBS) w swojej 25 letniej działalności.

28 kwietnia 2022 r. TBS zawarł umowę na realizację tej inwestycji z firmą REMAR z siedzibą w Gołkowicach Górnych. Kwota kontraktu wynosi 13 495 165,30 zł. Termin zakończenia inwestycji to 31 sierpnia 2023 r.

Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego z częścią handlowo-usługową jest możliwa dzięki pozyskaniu przez Gminę, przy wsparciu TBS, bezzwrotnej pomocy z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa w wysokości 1 225 041,20 zł oraz bezzwrotnej pomocy z Banku Gospodarstwa Krajowego. Grant z Funduszu Dopłat, w ramach realizacji przez BGK rządowego programu budownictwa komunalnego, wynosi 3 500 000,00 zł. Ponadto Gmina Ropczyce przeznaczyła na to zadanie kolejne 2 000 000 zł z własnego budżetu.

W ramach inwestycji powstanie 36 mieszkań „pod klucz” z możliwością wykupu na własność po 15 latach najmu oraz 2 lokale handlowo-usługowe.

Powodzeniem zakończyły się starania TBS i Gminy Ropczyce, aby lokatorzy tego bloku objęci zostali programem „Mieszkanie na start” co umożliwi im otrzymanie przez 15 lat comiesięcznych dopłat do czynszu. Lokatorzy otrzymują mieszkanie w stanie „pod klucz”. W momencie przyznania mieszkania najemca płaci tylko 30 % wartości mieszkania. Dodatkowymi walorami zachęcającymi do zamieszkania w najnowszym bloku przy Mehoffera 17 jest atrakcyjne sąsiedztwo, funkcjonalne układy mieszkań, możliwość przeprojektowania w fazie budowy oraz dostępność komunikacyjna.

Budowa postępuje w dobrym tempie. Na koniec 2022 roku został wykonany stan surowy, częściowo zamknięty stolarką okienną. Ponadto wykonano sieć wodociągową z przyłączem, rozpoczęto wykonywanie ściany oporowej. Wykonywane są roboty dotyczące instalacji elektrycznych oraz ścianki działowe.

Obecnie po dociepleniu ścian fundamentowych przystąpiono do wykonywania drenażu opaskowego.

W Ropczycach oprócz gminnej spółki TBS powstają także mieszkania prywatnych deweloperów. Jednym z nich jest firma SGL Deweloper z Rzeszowa, która na osiedlu Mehoffera wybudowała już 3 bloki mieszkalne, w tym dwa dziewięciopiętrowe.

Deweloper planuje także na obrzeżach osiedla Mehoffera zaprojektować i wybudować kolejne dwa wieżowce. Mieszkania byłyby dostępne do wykupu na własność.

źródło: MiG Ropczyce

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top