News

Nowe obostrzenia będą daleko idące i związane z mobilnością ludności

obostrzenia lockdown 2021 koronawirus
fot. archiwum

Nowe obostrzenia związane będą z mobilnością ludności, ich ogłoszenie jest możliwe we wtorek – poinformował w Programie I TVP rzecznik rządu Piotr Muller.

„Mamy wiele zachorowań i wiele zgonów. Takie decyzje zostaną ogłoszone prawdopodobnie dziś, może jutro. Decyzje te związane będą z ograniczeniem mobilności ludności” – powiedział.

„Lockdownu w rozumieniu takim, jak było to w zeszłym roku nie będzie, ale mimo wszystko decyzje będą daleko idące” – dodał. (PAP Biznes)

Myślę, że pewne nowe obostrzenia epidemiczne będą obowiązywały w całym kraju – przekazał we wtorek w Newsroom WP wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Będą one dotyczyć osób niezaszczepionych.

W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że we wtorek lub w środę przedstawione będą zaostrzenia epidemiczne w związku ze świętami i nową mutacją koronawirusa. Podał, że rozważane jest wzmocnienie obostrzeń wobec niezaszczepionych.

Odnosząc się do tych zapowiedzi w Newsroom WP wiceszef resortu zdrowia Waldemar Kraska powiedział, że „te uzgodnienia jeszcze są dyskutowane, jaki mają mieć ostateczny kształt”.

Kraska dopytywany o to, czy obostrzenia będą ogólnokrajowe czy powiatowe stwierdził: „Myślę, że pewne zasady będą obowiązywały w całym kraju”.

Wiceszef resortu zdrowia podkreślił, że nowa strategia walki z koronawirusem będzie oparta o zalecenia Rady Medycznej przy premierze.

„Myślę, że ani hotele, ani stoki nie będą zamknięte, aczkolwiek pewnie jakieś obostrzenia będą wprowadzone” – powiedział Kraska.

Pytany o to, czy osoby zaszczepione przeciwko COVID-19 z nowych zasad epidemicznych będą wyłączone, powiedział: „Tak jak wczoraj mówił premier Mateusz Morawiecki – musimy preferować te osoby, które są zaszczepione, to także będzie powodowało to, żeby zachęcić te osoby, które się jeszcze wahają”. (PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top