Turystyka

Nowe połączenie Wizz Air: Kraków-Malaga (Hiszpania)

kraków malaga loty wizz air

Linia Wizz Air uruchomi od 11 stycznia 2023 r. nowe połączenie lotnicze z Krakowa do Malagi w Hiszpanii – poinformowało w czwartek lotnisko Kraków Airport.

Nowe połączenie pojawi się w zimowej siatce rejsów krakowskiego lotniska od 11 stycznia 2023 r. Loty do Malagi będą realizowane w środy i niedziele.

Jak przypomniał prezes Kraków Airport Radosław Włoszek, Wizz Air to przewoźnik posiadający swoją bazę operacyjną w krakowskim porcie.

„Tym razem nasz bazowy przewoźnik Wizz Air oferuje połączenie do Malagi (…). To hiszpańskie miasto to idealny kierunek na zimowy odpoczynek” – zaznaczył Włoszek.

Stolica Małopolski ma już bezpośrednie połączenie z tym hiszpańskim miastem (Malaga) dzięki lotom wykonywanym przez linię Ryanair.

Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. W zeszłym roku lotnisko przyjęło prawie 3,1 mln pasażerów, a rok wcześniej blisko 2,6 mln. W 2019 roku – ostatnim przed pandemią – z usług portu skorzystało ponad 8,4 mln podróżnych.

W obowiązującym obecnie zimowym rozkładzie lotów znajduje się 120 regularnych połączeń do 84 miast w 30 krajach.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top