Turystyka

Nowe połączenie z lotniska w Rzeszowie do Rijeki (Chorwacja)

rijeka rzeszów jasionka połączenia loty kiedy

W czasie wakacji z lotniska w Rzeszowie będzie można latać m.in. do Rijeki w Chorwacji – poinformowali w środę przedstawiciele portu.

Ponad 200 tys. pasażerów obsłużył od początku roku port lotniczy w Jasionce koło Rzeszowa.

Jak poinformowano w środę podczas konferencji prasowej, tylko w maju br. liczba podróżnych korzystających z podrzeszowskiego lotniska przekroczyła 60 tys. To ponad 90 proc. ruchu odnotowanego w maju 2019 roku, który był najlepszym miesiącem w historii portu – zaznaczono.

W okresie wakacyjnym port lotniczy w Jasionce będzie oferował 23 kierunki. Tegoroczną ofertę na sezon letni uzupełnią loty do chorwackiej Rijeki.

Od 5 lipca przez kolejne dwa miesiące PLL LOT zabierze pasażerów z Podkarpacia i sąsiednich regionów do trzeciego co do wielkości miasta w Chorwacji. Międzynarodowe lotnisko, na które we wtorkowe wieczory przylecą podróżni z Jasionki, jest usytuowane na wyspie Krk.

„Jest to trzecia – obok Wenecji i Olsztyna – nowa letnia trasa zaoferowana przez LOT. Wierzę, że powtórzy ona ubiegłoroczny sukces połączeń do Zadaru i Gdańska, które również w tym roku proponujemy naszym pasażerom” – powiedział prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka Adam Hamryszczak.

Prezes lotniska wyraził zadowolenie z konsekwentnego rozwoju współpracy z narodowym przewoźnikiem. „Będziemy ją zacieśniać w kolejnych latach, bo to jest dla nas strategiczny partner” – podkreślił.

Gdzie na wakacje z lotniska w Rzeszowie (Jasionka)?

W miesiącach wakacyjnych port lotniczy w Jasionce obsługiwać będzie 23 trasy do 12 krajów – łącznie ponad 80 regularnych rejsów pasażerskich tygodniowo. Wśród kierunków są m.in. Grecja, Turcja, Bułgaria, Albania, Chorwacja i Włochy. Dostępne są zarówno w formule czarterowej, jak i w ramach regularnych połączeń (Wenecja, Zadar, Burgas). Z Jasionki można również bezpośrednio dotrzeć do Newark w USA; połączenie to realizują PLL LOT.

Siatkę połączeń podrzeszowskiego lotniska uzupełniają całoroczne kierunki realizowane przez linie Ryanair (Londyn Stansted, Londyn Luton, Manchester, Bristol, East Midlands, Dublin) i Wizzair (Oslo, Eindhoven, Londyn Luton) oraz codzienne połączenie stolicy Podkarpacia z Warszawą.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top