Inwestycje

Nowe rondo w Krzeszowie oddane do użytku

krzeszów rondo
fot. Urząd Gminy Krzeszów

Krzeszów. Nowe rondo w Krzeszowie połączyło drogę wojewódzką nr 863 z drogą powiatową nr 1069R.

W ramach inwestycji wybudowano trójwlotowe rondo oraz wykonano skrzyżowania z drogami gminnymi. Dodatkowo powstały chodniki i ścieżki rowerowe. Wykonano też przejścia dla pieszych oraz zintegrowane przejścia z przejazdami rowerowymi. Przebudowano zjazdy i przepusty, wybudowano odwodnienia oraz studnię rewizyjną. Zasadzono też nowe drzewa i krzewy.

Wartość inwestycji to prawie 4 mln złotych, z czego dotacja z budżetu województwa wyniosła ponad 1 mln złotych.

Gmina Krzeszów na budowę ronda uzyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości ponad 2,4 mln złotych.

Wykonawcą było Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów Sp. z o.o. w Rzeszowie. Inwestycję w imieniu Województwa Podkarpackiego prowadził Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie.

Droga Dąbrowica–Sieraków

Na terenie powiatu niżańskiego PZDW realizuje także dwie inne inwestycje. Jedną z nich jest budowa drogi wojewódzkiej nr 858 na odcinku Dąbrowica–Sieraków, dzięki której powstaną nowe połączenia komunikacyjne oraz poprawi się bezpieczeństwo uczestników ruchu.

Umowa z Wykonawcą została podpisana w październiku 2022 roku. Projekt jest finansowany z budżetu Województwa Podkarpackiego.

Droga Sieraków–Harasiuki

Drugą inwestycją jest rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 858 na odcinku Sieraków–Harasiuki wraz z budową mostu na rzece Borowina. Zadanie jest w trakcie postępowania przetargowego. Inwestycja jest dofinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład. 

źródło: Samorząd Podkarpacki

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top