Praca

Nowi funkcjonariusze KAS złożyli ślubowanie

kas praca zatrudnienie funkcjonariusz
fot. KAS

Przemyśl. W Podkarpackim Urzędzie Celno-Skarbowym w Przemyślu ślubowanie złożyło 22 nowo przyjętych funkcjonariuszy.

Od początku roku szeregi podkarpackiej KAS zasiliło już 140 nowych funkcjonariuszy – poinformowała PAP w czwartek rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Edyta Chabowska.

Rzeczniczka dodała, że nowo przyjęci funkcjonariusze mają za sobą wieloetapowy proces rekrutacji, na który składały się m.in. test wiedzy, psychologiczny, sprawności fizycznej, test kompetencyjny i rozmowa kwalifikacyjna.

Wśród nowych funkcjonariuszy jest 10 kobiet i 12 mężczyzn. Trafią oni do służby m.in. w drogowych przejściach granicznych w Medyce, Korczowej, Budomierzu i Krościenku, w lotniczym przejściu granicznym w Jasionce oraz kolejowym przejściu granicznym Przemyśl-Medyka” – dodała Chabowska.

Funkcjonariusze KAS: ilu jest zatrudnionych?

W Izbie Administracji Skarbowej w Rzeszowie i podległych jednostkach zatrudnionych jest obecnie ponad 3,3 tys. osób, w tym ponad 1,2 tys. funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej.

Jak przypomniała Chabowska, funkcjonariusze realizują zadania z zakresu kontroli przestrzegania przepisów prawa celnego oraz przepisów związanych z wywozem i przywozem towarów.

„Wykonują też zadania wynikające z ustawy o grach hazardowych, związanych z udzielaniem koncesji i zezwoleń oraz rejestracją urządzeń” – podkreśliła rzeczniczka rzeszowskiej Izby Administracji Skarbowej.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top