Inwestycje

Nowy most w Jarosławiu ma być gotowy w 2025 roku. Firma Mosty Łódź rusza z budową

jarosław nowy most budowa mosty łódź bełżec
fot. Michał Hubala

Jarosław/Nowy most. W 2025 roku mieszkańcy Jarosławia oraz wszyscy podróżni będą mogli korzystać zarówno z nowego mostu na Sanie, jak i nowopowstałego kilkukilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej 865.

W uroczystości podpisania umowy w siedzibie Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie obok marszałka Władysława Ortyla udział wzięli: sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzata Jarosińska – Jedynak  oraz sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej i poseł RP Anna Schmidt, poseł na sejm RP Teresa Pamuła, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, prezes Mostów Łódź Artur Raczak oraz dyrektor PZDW Piotr Miąso.

Budowa nowego mostu w Jarosławiu ma kosztować ponad 155 mln złotych.

W 80 procentach inwestycja ta jest dofinansowana z budżetu państwa, w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Sam projekt mostu kosztował ponad 1,1 mln złotych i został sfinansowany w 80 procentach z programu Mosty dla Regionów czyli Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury.

Nowa droga Jarosław–Bełżec

Obok budowy nowego mostu w Jarosławiu powstanie także nowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 865 Jarosław–Bełżec wraz z budową i przebudową niezbędnej infrastruktury technicznej w miejscowościach Sobiecin i Koniaczów.

Z budżetu województwa sfinansowana została już  dokumentacja na to zadanie. Teraz dzięki podpisanej z wykonawcą, czyli firmą Mosty Łódź, umowie prace ruszą pełną parą.

Wartość zadania to 33,7 mln złotych. Inwestorem jest Samorząd Województwa Podkarpackiego, który będzie starał się o dofinansowanie zadania w ramach Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej 2021-2027. W sumie nowy most i nowy fragment drogi 865 będą mierzyć nieco ponad 4 km.

Nowy most w Jarosławiu i droga będą wykonane przez przedsiębiorstwo Mosty Łódź, którego prezes Artur Raczak złożył podpis pod umową na realizację zadania.

Obie inwestycje będą gotowe w 2025 roku.

źródło: Samorząd Podkarpacki

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top