Inwestycje

Nowy pawilon w zakładzie karnym na Załężu w Rzeszowie

zakład karny załęże rzeszów
fot. O. Hałabud

W zakładzie karnym na Załężu w Rzeszowie został oddany nowy pawilon dla skazanych.

Na ponad 3 tysiącach metrów kwadratowych w celach dwu, trzy i czteroosobowych karę więzienia tu będzie odbywać 280 skazanych.

zakład karny załęże rzeszów

fot. O. Hałabud

Dyrektor Generalny Służby Więziennej gen. Jacek Kitliński podkreślił, że więzienie to nie jest hotel, ale warunki muszą spełniać standardy humanitarne.

Obecny na uroczystości Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Marcin Warchoł przypomniał tragiczne zdarzenie w tym więzieniu, kiedy z rąk skazanego zginęła psycholog.

Aby już nigdy nie dochodziło do takich tragedii, Ministerstwo sprawiedliwości przygotowuje szereg zmian. Pomieszczenia dla psychologów i wychowawców będą miały strefę osadzonego i funkcjonariusza. Wszystkie przedmioty znajdować się będą w strefie funkcjonariusza.

Marcin Warchoł podkreślił, że zostanie radykalnie zaostrzone prawo w zakresie ochrony funkcjonariuszy. Podobne pawilony będą oddane do użytku między innymi Jaśle i Dębicy.

Inwestycja finansowana była z pieniędzy budżetu więziennictwa, rezerwy celowej budżetu państwa, funduszu sprawiedliwości oraz funduszu aktywizacji zawodowej skazanych.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top