Poradnik

Nowy rok, nowe wyzwania – spróbuj biznesu w modelu franczyzowym

przesyłki kurierskie franczyza

Nowy rok to czas postanowień, motywacji i nadziei na zmianę dotychczasowego życia. To naturalne, że korzystamy z momentów przejściowych, aby wprowadzić ważne zmiany. Dla wielu nowy rok to przede wszystkim nowe wyzwania biznesowe.

Obecnie jednym z najpopularniejszych modeli biznesowych jest franczyza. To doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy w nowym roku chcą coś zmienić i otworzyć własny biznes. W szczególności, jeśli nie mają konkretnego i dopracowanego biznesplanu oraz nie chcą jednorazowo inwestować znacznych kwot pieniężnych.

Na czym polega franczyza? Dlaczego warto?

Franczyza to jeden z systemów sprzedaży, który obejmuje sprzedaż towarów, usług i technologii. Opiera się na współpracy między dwoma różnymi przedsiębiorstwami. Współpraca na zasadzie franczyzy jest możliwa, jeśli przedsiębiorstwa są od siebie odrębne, prawnie i finansowo niezależne. Umowa jest zawierana między franczyzodawcą i franczyzobiorcą.

Franczyzodawca udziela franczyzobiorcy licencji na prowadzenie biznesu. Na jej podstawie franczyzobiorca prowadzi działalność zgodnie z koncepcją biznesową franczyzodawcy. Franczyzodawca oferuje franczyzobiorcy nie tylko sprawdzoną koncepcję biznesową, ale też wszystkie niezbędne produkty, narzędzia i usługi. Wiele znanych firm i marek rozwija swoje sieci franczyzowe, jedną z nich jest epaka.pl oferująca możliwość otworzenia własnego punktu nadania i odbioru przesyłek.

Zalety systemu franczyzowego i prowadzenia działalności

Jak już zostało wspomniane, model franczyzowy zyskuje coraz większą popularność. Wynika to z jego licznych zalet. Dlaczego chętnie wybieramy franczyzę?

Zalety franczyzy:

 • ryzyko niepowodzenia i upadku biznesu jest mniejsze niż w przypadku innych modeli biznesowych – sprawdzona przez franczyzodawcę koncepcja biznesowa zmniejsza ryzyko niepowodzenia w prowadzeniu biznesu. Otwierając punkt nadania i odbioru przesyłek razem z firmą epaka.pl, ryzyko, że coś pójdzie nie tak, jest znacznie mniejsze niż w przypadku samodzielnego otwarcia takiego punktu;
 • wsparcie od franczyzodawcy, niezbędne szkolenia dla franczyzobiorcy – dzięki szkoleniom franczyzobiorca szybko uczy się prowadzenia biznesu, a dodatkowo otrzymuje od franczyzodawcy niezbędne wsparcie administracyjne i marketingowe;
 • łatwy start i przewaga na rynku – franczyzobiorca pojawia się na rynku pod szyldem popularniej i sprawdzonej marki. Na start dostaje sprawdzony model biznesowy oraz wszystkie niezbędne usługi i produkty. Reputacja franczyzodawcy pozwala na szybkie rozwinięcie biznesu i daje nawet małym firmom przewagę konkurencyjną na rynku;
 • franczyza to biznes dla każdego – jeśli chcesz zostać franczyzobiorcą, to nie potrzebujesz żadnego doświadczenia. Wsparcie franczyzodawcy, niezbędne szkolenia, sprawdzone narzędzia, już wprowadzone na rynek produkty i usługi pozwalają na szybkie otworzenie oraz sprawne rozwijanie biznesu.

Model franczyzowy w ramach sieci epaka.pl – korzyści i możliwości

Istnieją branże, w których franczyza sprawdza się nadwyraz dobrze. Jedną z nich jest rynek usług kurierskich. W jego obrębie możesz skorzystać z oferty franczyzowej epaka.pl i bezpiecznie otworzyć swój własny biznes. Firma ta daje możliwość otworzenia własnego punku nadań i odbioru przesyłek.

epaka.pl oferuje usługi kurierskie zarówno na terenie Polski, jak i poza granicami kraju. W branży działa od 12 lat. Skorzystanie z wiedzy i doświadczenia epaka.pl minimalizuje ryzyko biznesowej klapy. Dodatkowym atutem współpracy z epaka.pl jest szeroki zakres możliwości prowadzenia biznesu. Serwis współpracuje z najpopularniejszymi firmami kurierskimi. W ramach franczyzy będziesz mieć możliwość oferowania usług tych wszystkich przewoźników.

Korzyści wynikające z umowy franczyzy w epaka.pl:

 • skorzystanie ze sprawdzonego modelu biznesowego i doświadczenia franczyzodawcy;
 • możliwość otwarcia biznesu w 14 dni;
 • pełne wsparcie na każdym etapie współpracy;
 • pakiet szkoleń na start;
 • niezbędne materiały i podstawowe wyposażenie;
 • reklama i wsparcie marketingowe;
 • możliwość wyboru odpowiedniego wariantu, w zależności od możliwości i oczekiwań.

Gdzie poszerzać swoją wiedzę o tym modelu biznesowym?

Jeżeli zastanawiasz się, czy franczyzowy model biznesowy jest dla Ciebie – sprawdź sam!

Przygotowaliśmy dla Ciebie edukacyjnego oraz całkowicie bezpłatnego e-booka, z którego dowiesz się nie tylko czym jest licencja franczyzowa ale również dlaczego warto ją wybrać, jakie branże są najlepiej opłacalne oraz na co zwrócić uwagę przy wyborze partnera biznesowego.

Pobierz e-booka już teraz>>

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top