Poradnik

O czym pamiętać przy wyposażaniu magazynu?

O czym pamiętać przy wyposażaniu magazynu? 1

Wyposażenie magazynu z jednej strony musi zapewniać komfort użytkowania i maksymalizację powierzchni do przechowywania rzeczy, a z drugiej strony ma obowiązek spełniać ogólnie przyjęte normy i zasady BHP. Wyposażenie przestrzeni przy użyciu dobrej jakości mebli i innych elementów zdecydowanie ułatwi nam to zadanie, a także sprawi, że obsługa obiektu będzie miała dużo łatwiej przy pracy. Na co zwrócić uwagę planując i urządzając przestrzeń magazynową? Dlaczego spełnienie konkretnych wytycznych pod kątem bezpieczeństwa jest takie ważne?

Wyposażenie magazynu wymaga planu

Dotyczy to nie tylko samych planów pomieszczenia, ale także pomysłu, jak po kolei zamontować i ustawić wszystkie niezbędne meble. Jeżeli podzielimy nasze działania na zorganizowane, przemyślane etapy, wyposażenie magazynu pójdzie nam szybko, sprawnie i bez większych problemów logistycznych. Warto także zwrócić uwagę na dostosowanie powierzchni pod kątem towarów, jakie zamierzamy w środku składować. Przykładowo, jeżeli będą to duże i ciężkie rzeczy, powinniśmy tak dobrać regały, półki i przestrzeń do przechowywania, aby były w stanie wytrzymać duże obciążenie.

Dobre regały to podstawa

Aby praca na magazynie i jego użytkowanie były w pełni bezpieczne zarówno dla obsługi, jak i dostawców oraz odbiorców, musimy zadbać o spełnienie konkretnych norm i przepisów z zakresu bezpieczeństwa pracy. Dotyczy to szczególnie regałów, które w końcu mają za zadanie dźwigać ciężar towarów, które na nich umieścimy. Z tego względu dobrze jest wybierać tylko znane, sprawdzone i przetestowane meble od producentów, co do jakości których nie mamy żadnych wątpliwości ani zastrzeżeń. Przykłady wytrzymałych regałów magazynowych, a także innych elementów wyposażenia znajdziesz na Log-System.pl.

Nie zapomnij o BHP

Samo wyposażenie to jednak nie wszystko, by magazyn był w pełni bezpieczny dla osób, które w nim i wokół niego pracują. Nie możemy zapomnieć o wydzieleniu odpowiednich ścieżek, osobno dla pieszych i dla pojazdów w postaci paleciaków, wózków widłowych itd. Należy zadbać również o odpowiednie oznakowanie przestrzeni oraz przeszkolenie personelu, dzięki czemu zminimalizujemy ryzyko wystąpienia wypadku w pracy. Nie zapominajmy również, że wszystkie te działania, włącznie z wyposażeniem pracowników w odpowiednie elementy odzieży ochronnej, są wymagane prawnie i jako właściciel magazynu nie możemy o nich zapomnieć.

Autorem artykułu jest serwis http://skuteczni.pl/.

 

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top