News

Obostrzenia przedłużone o tydzień. Od 19.04 otwarte przedszkola i żłobki

Obostrzenia przedłużone o tydzień. Od 19.04 otwarte przedszkola i żłobki 1

Rząd zadecydował o wydłużeniu obostrzeń w zakresie hoteli i obiektów noclegowych do 3 maja – poinformował na środowej konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski. Od 19 kwietnia otwarte zostaną przedszkola i żłobki.

„Podjęliśmy decyzję od przedłużeniu obowiązywania restrykcji o tydzień. To przedłużenie restrykcji ma jeden wyjątek, ten wyjątek dotyczy przedszkoli i żłobków, czyli już od najbliższego poniedziałku dzieci będą mogły wrócić do przedszkoli i żłobków. Oprócz tego doszliśmy do wniosku, żeby przywrócić możliwość uprawiania sportu na otwartym powietrzu” – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Do 3 maja nie będzie możliwe prowadzenie działalności hoteli i obiektów noclegowych – poinformował w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. Wyjaśnił, że to obostrzenie zostało przedłużone z powodu zbliżającej się majówki.

Minister na konferencji powiedział, że „aby nie było dylematów związanych z podejmowaniem decyzji co do majówki”, restrykcje dotyczące hoteli i obiektów noclegowych zostają przedłużone o dwa tygodnie.

Oznacza to, że działanie hoteli i obiektów noclegowych do 3 maja będzie ograniczone na dotychczasowych zasadach.

(PAP)

 

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top