Inwestycje

Obwodnica Łańcuta. Ostatnie prace przy budowie

łańcut obwodnica zakończenie budowa
fot. PUW w Rzeszowie

Już tylko tygodnie dzielą nas od zakończenia prac na obwodnicy Łańcuta. Teren budowy wizytował minister Andrzej Adamczyk.

Z szefem resortu infrastruktury spotkała się wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. Na konferencji prasowej minister podkreślał kompletność inwestycji oraz potrzebę realizacji obwodnicy z uwagi na bezpieczeństwo mieszkańców miasta.

Udała się ta inwestycja. Wiemy, że spełnia wszystkie standardy, ale także spełnia oczekiwania mieszkańców, bo to właśnie mieszkańcom regionu ta droga jest dedykowana. Bardzo żałuję, że ta droga (obwodnica Łańcuta) nie powstała przed dziesięciu laty, bo gdyby tak się stało, nie doszło by do kilkudziesięciu śmiertelnych wypadków drogowych – mówił Andrzej Adamczyk.

Istniejąca dotychczas w Łańcucie infrastruktura nie gwarantowała ani bezpieczeństwa, ani płynności ruchu. Dzisiaj przebudowywany odcinek, w ramach którego powstają ronda oraz całej infrastruktura towarzysząca –  czyli chodniki oraz ścieżki  rowerowe – to jest gwarancja tego, że wszyscy użytkownicy drogi krajowej nr 94 na tym odcinku będą mogli czuć się bezpiecznie – podkreślała Ewa Leniart.

Wojewoda przypomniała także o aspekcie dostępności turystycznej miasta.

Łańcut to miasto, w którym znajduje się najpiękniejszą w tej części Polski rezydencja magnacka. Odwiedza go wielu turystów, dla których ogromnym kłopotem były istniejące rozwiązania drogowe – dodała.

To nie jedyna obwodnica, która powstaje obecnie w województwie podkarpackim. Podobnych inwestycji jest kilka.

Ministerstwo Infrastruktury realizuje inwestycje związane z budową wielu obwodnic na terenie całego Podkarpacia. Prace trwają m.in. w Nowej Dębie, Kolbuszowej, Miejscu Piastowym, Jaśle czy Kołaczycach. To miasta, które nie mogły doczekać się realizacji swoich obwodnic, wreszcie mają szansę na to, abyi mogło się w nich toczyć normalne życie – wyliczała wojewoda.

Poseł ziemi łańcuckiej Kazimierz Gołojuch, przypomniał o innych ważnych dla mieszkańców inwestycjach realizowanych w Łańcucie.

Trwają pracę przy realizacji bezkolizyjnego skrzyżowania DW 877 z magistralą kolejową nr 91 na osiedlu Podzwierzyniec. To inwestycja realizowana na zasadzie “zaprojektuj i buduj”, niezwykle potrzebna aby upłynnić ruch w tej części miasta – przypomniał poseł.

źródło: PUW w Rzeszowie

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top