Inwestycje

Obwodnica Radomyśla Wielkiego oddana do użytku

radomyśl wielki obwodnica w użytku oddana budowa

14 mln zł kosztowała, oddana uroczyście we wtorek do użytku, obwodnica Radomyśla Wielkiego na Podkarpaciu. Trasa ma ponad 3 km długości. Pieniądze na jej budowę pochodziły w znacznej części z budżetu UE.

Jak poinformował marszałek woj. podkarpackiego Władysław Ortyl, obwodnica jest bardzo ważna z punktu widzenia nie tylko bezpieczeństwa i ochrony środowiska, ale również dla rozwoju gospodarczego. „Otwiera bowiem nowe tereny inwestycyjne oraz pod budownictwo mieszkaniowe” – dodał.

Budowa obwodnicy Radomyśla Wielkiego kosztowała 14 mln zł, z czego prawie 10 mln zł to fundusze europejskie z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa podkarpackiego 2014-2020.

Inwestorem w imieniu województwa podkarpackiego był Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie. Dyrektor PZDW Piotr Miąso powiedział, że w obecnej perspektywie finansowej UE powstanie 15 obwodnic miast na Podkarpaciu. „To spora liczba, jak na taki krótki okres. Radomyśl jest jednym z tych miast, przez które przejeżdżają duże tzw. potoki pojazdów. Tu jest natężenie ruchu na poziomie 9-10 tys. samochodów na dobę, czyli jedno z największych w województwie” – zaznaczył.

Obwodnica Radomyśla Wielkiego ma ponad 3 km długości; rozpoczyna się rondem na ulicy Piłsudskiego na drodze wojewódzkiej nr 984. Następnie droga została poprowadzona po północno-zachodniej stronie miasta przez tereny niezurbanizowane. Trasa kończy się włączeniem jej do drogi wojewódzkiej nr 984 przy ul. Firleja.

Drogę wybudowało Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów z Rzeszowa. (PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top