Inwestycje

Obwodnice Pilzna, Brzostka i Kołaczyc oraz Jasła: jest decyzja środowiskowa

jasło pilzno brzostek kołaczyce obwodnica budowa przebieg

Wydana została decyzja środowiskowa, która umożliwi budowę obwodnic Pilzna, Brzostka i Kołaczyc oraz Jasła.

Inwestycje, które powstaną w ramach rozbudowy drogi krajowej nr 73, zrealizowane będą z rządowego Programu budowy 100 obwodnic.

Jak poinformowała PAP w poniedziałek rzeczniczka prasowa rzeszowskiego oddziału GDDKiA Joanna Rarus, rozbudowa drogi krajowej nr 73, w ramach której powstaną trzy obwodnice, swoim zakresem obejmie w sumie odcinek o długości ponad 34,4 km. „Trasa przebudowy zlokalizowana będzie w granicach powiatu dębickiego i jasielskiego, w obrębie sześciu gmin” – dodała.

Rarus podkreśliła, że wydana decyzja środowiskowa ostatecznie ustaliła przebieg wszystkich trzech inwestycji.

Aktualnie dla wszystkich trzech obwodnic: Pilzna, Brzostka i Kołaczyc oraz Jasła opracowywane są koncepcje programowe, które gotowe będą w przyszłym roku.

obwodnica jasło pilzno brzostek kołaczyce mapa

GDDKiA

Jak podkreśliła rzeczniczka rzeszowskiego oddziału GDDKiA, przygotowane koncepcje będą podstawą do ogłoszenia przetargów na realizację trzech obwodnic, które powstaną w systemie projektuj i buduj.

Droga krajowa nr 73, która zostanie rozbudowana jest ważnym szlakiem komunikacyjnym w regionie. Trasa prowadzi ruch w kierunku północ-południe oraz jednocześnie stanowi część szlaku komunikacyjnego prowadzącego od autostrady A4 do przejścia granicznego z Ukrainą w Krościenku.

Jak wyjaśniła Rarus, celem zadania jest przede wszystkim przejęcie ruchu tranzytowego z terenu miast: Pilzno, Brzostek, Kołaczyce i Jasło, zwiększenie płynności układu komunikacyjnego oraz poprawa bezpieczeństwa ruchu wszystkich użytkowników dk73.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top